Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Polacy zwycięzcami Międzynarodowego Turnieju U-18 w hokeju na lodzie

Od 6 do 8 lutego na lodowisku przy ul. Piłsudskiego odbywał się Międzynarodowy Turniej U-18 w hokeju na lodzie o Puchar Miasta Dębicy. Uroczystego otwarcia turnieju w piątkowy wieczór 6 lutego dokonał burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Po trzech dniach zmagań i ogromu emocji dostarczonych dębickiej publiczności bardzo licznie kibicującej hokeistom zwycięzcą pierwszej edycji turnieju w którym udział wzięły reprezentacje Austrii, Polski, Białorusi i Węgier została reprezentacja Polski.
„W imieniu władz miasta Dębicy i jego mieszkańców dziękuję bardzo wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego ważnego przedsięwzięcia jakim jest pierwszy w historii naszego miasta turniej hokeja o randze międzynarodowej. Głęboko wierzę, że inicjatywa ta spotka się z ogromnym zainteresowaniem i na dobre wpisze się w kalendarz wydarzeń sportowych naszego miasta. Impreza ta ma na celu nie tylko promocję hokeja w naszym mieście, krzewienie idei olimpijskich, rozwój pasji sportowych młodych ludzi, ale również jest doskonałą okazją do promocji Dębicy” – powiedział podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju burmistrz Mariusz Szewczyk.
W uroczystości rozpoczęcia turnieju wzięli udział także wicestarosta Mateusz Pasek, zastępca burmistrza Jarosław Śliwa, prezes UKH Marcin Hadowski, radni miejscy Paweł Ochab i Piotr Michoń oraz dyrektor MOSiR Robert Mazur.
Hokeistom przez 3 dni zmagań kibicowali bardzo licznie zgromadzeni na trybunach dębiczanie. W pierwszym piątkowym meczu reprezentacja Austrii pokonała 7:2 reprezentację Węgier, natomiast w drugim meczu reprezentacja Polski pokonała reprezentację Białorusi 3:0
„ Emocji sportowych podczas tego turnieju nie brakowało. Doping kibiców szczególnie w trakcie meczy z udziałem Polski był bardzo głośny co niewątpliwie pomogło w sobotę wygrać naszej reprezentacji z mocnym rywalem jakim była reprezentacja Austrii. Sztaby kierownicze uczestniczących w turnieju drużyn uznały imprezę za bardzo dobrze przygotowaną. Jest bardzo duża szansa że turniej będzie miał charakter cykliczny” – podsumował turniej Marcin Hadowski, prezes UKH Dębica.
W trakcie ceremonii zamknięcia turnieju nagrody indywidualne dla zawodników oraz dla drużyn wręczyli dębiccy samorządowcy: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Komisji Sportu Andrzej Bal, wicestarosta powiatu dębickiego Mateusz Pasek, dyrektor MOSiR Dębica Robert Mazur oraz przedstawiciele Dębickiego Klubu Hokejowego: Dorota Gawle, Emanuel Żądło i Marcin Hadowski.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Białoruś-Węgry 10-2
Austria – Węgry 7-2
Polska – Białoruś 3-0
Polska – Austria 3-2
Polska – Węgry 6-7
Austria – Białoruś 4-2
Fot. Urząd Miejski w Dębicy, Marek Gawle

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.