Prawie 9 ton odpadów odebranych w PSZOK

W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębicy odebrano prawie 9 ton odpadów przekazanych przez mieszańców miasta. Tak przedstawiają się dane z okresu od 27 stycznia do 12 lutego 2015 roku.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce, w którym mieszkańcy miasta Dębicy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą bezpłatnie i we własnym zakresie zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne.
W PSZOK przyjmowane są zebrane w sposób selektywny odpady ze szkła, papieru, tworzyw sztucznych, metali czy opakowań wielomateriałowych. Także przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, popiół i żużel z domowych palenisk można oddać do punktu zbiórki odpadów.
Dwa tygodnie działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębicy wystarczyło na dostarczenie tam przez mieszkańców miasta odpadów o łącznej wadze prawie 9 ton. To naprawdę ogromna ilość, zwłaszcza, że punkt powstał niedawno.
Dane zebrane w okresie od 27 stycznia do 12 lutego 2015 roku pokazują, że najczęściej oddawanymi były odpady budowlane i rozbiórkowe, które łącznie ważyły 5180 kilogramów. Odpady wielkogabarytowe o wadze 1170 kilogramów to drugi najbardziej popularny typ odpadów odebranych w PSZOK w ciągu dwóch wymienionych tygodni. Kolejne to: zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – 680 kg, odpady szklane zarówno opakowaniowe i okienne o łącznej wadze 470 kg, odpady budowlane z tworzyw sztucznych – 238 kg, 210 kg zużytych opon, 180 kg odpadów chemicznych jakimi są farby oraz 140 kg sanitariatów. Te rodzaje odpadów były w największej ilości oddawane do punktu zbiórki. W przeciągu dwóch tygodni najmniejszą ilość zebranych odpadów stanowią: mieszaniny metali – 7 kg, butelki również 7 kg, a także 8 sztuk drewnianych okien.
Do PSZOK przywiezione zostały również: styropian, dywany i wykładziny, odpady tekstylne, odzież, leki, akumulatory, korek, papa odpadowa czy odpady biodegradowalne.
PSZOK mieści się przy skrzyżowaniu ul. Drogowców z ul. Przemysłową, obok zakładu gazowniczego. Czynny jest w dniach (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy):
– od wtorku do piątku w godz. 11.00 – 18.00
– w soboty 8.00 -13.00
Odpady komunalne zebrane selektywnie przyjmowane są do punktu po okazaniu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości świadczącego o zamieszkaniu na terenie Miasta Dębica.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.