Previous
Next
Previous
Next

Ryglice. Kłusownicy w rękach policji.

image010W rękach policjantów z komisariatu w Tuchowie znaleźli się dwaj bracia kłusownicy. Mieszkańcy gminy Ryglice zostali zatrzymani po tym, jak na terenie posesji na której zamieszkują, funkcjonariusze ujawnili 65 sztuk, ukrytych w piecu kaflowym, własnoręcznie wykonanych wnyków, a w lodówce ponad 4 kilogramy zamrożonego mięsa, pochodzącego z nielegalnie upolowanych zwierząt.
Kolejne 42 sztuki wnyków policjanci oraz współpracujący z nimi pracownicy Państwowej Straży Łowieckiej i strażnicy kół łowieckich, znaleźli w okolicy miejsca zamieszkania obu mężczyzn.  Rozstawione w lesie pomiędzy drzewami narzędzia kłusownicze, czekały na przyszłe ofiary.
Łącznie podczas akcji zabezpieczonych zostało 107 wnyków i 4 kilogramy podzielonej na porcje sarniny.
W związku z ujawnionymi wnykami zatrzymani zostali dwaj bracia w wieku 18 i 20 lat. Policjanci ustalili, że dominującą rolę w trwającym od około trzech lat w procederze nielegalnego pozyskiwania saren, bażantów i zajęcy odgrywał młodszy z nich.
Obaj kłusownicy usłyszeli już zarzuty, za które prawo łowieckie przewiduje karę pozbawiania wolności do 5 lat.
źródło. KMP Tarnów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.