Previous
Next
Previous
Next

W Gębiczynie powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej

Zakończyła się adaptacja starej szkoły podstawowej w Gębiczynie na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Podstawowym celem Centrum jest propagowanie idei  ekorozwoju jako całokształtu działań człowieka na rzecz zasobów środowiska przyrodniczego, kształtowanie poparcia dla proekologicznych przedsięwzięć Gminy Pilzno oraz budowanie obrazu Gminy jako wzorcowego ośrodka rozwoju zrównoważonego.
Obiekt będzie służył wszystkim zainteresowanym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 145 tys. zł, z czego ponad 122 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
W ramach inwestycji przeprowadzono szereg robót budowlanych zewnętrznych, jak m.in.: remont pokrycia dachowego, wymianę zniszczonych rynien i rur spustowych, remont kominów, remont elewacji, odgrzybienie ścian, wykonanie nowej opaski odbojowej wokół budynku, a także wyrównanie schodów zewnętrznych wraz z obłożeniem ich płytkami mrozoodpornymi.
W budynku dokonano również wymiany części stolarki okiennej, kompleksowo wyremontowano sanitariaty, odnowiono ściany, sufity i podłogi oraz przeprowadzono modernizację instalacji elektrycznej.
Centrum Edukacji Ekologicznej zostało także wyposażone w sprzęt biurowy i niezbędne pomoce dydaktyczne.
źródło: Urząd Gminy w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.