Zimowisko 2015 przy OSP Dębica-Kędzierz

Dla wielu uczniów ferie są czasem nudy. Często ze względów nie mają oni możliwości skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku. Dlatego większość z dzieci zmuszona do pozostawania w domu biernie spędza czas przed telewizorem czy komputerem. Właśnie dla tych dzieci w tym roku po raz kolejny druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Świętosława postarali się aby mali mieszkańcy ich osiedla bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Od 2-6 lutego w remizie OSP zorganizowane było zimowisko. Uczestnikami opiekowały się 4 wychowawczynie. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje.
2 lutego pierwszego dnia wypoczynku dzieciaki poznały regulamin zimowiska oraz inne regulaminy związane z wyjazdami w trakcie ferii. Po autoprezentacji dzieci grupy dzieci autokarem wyruszyły do Ropczyc do cukierni Dworska gdzie zobaczyły proces wyrabiania, wypiekania ciast i ciasteczek. W trakcie warsztatów sami mogli wykonać ciastka francuskie oraz muffinki, które potem zostały przez nich skonsumowane.
Drugiego dnia dzieci odwiedził pracownik KPP w Dębicy. Pan policjant wygłosił ciekawą a nade wszystko ważną prelekcję na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Dzięki tego typu zajęciom uczniowie mogli zdobyć ważne informacje, wiadomości z zakresu szeroko rozumianego wypoczynku. Dzieciaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła „lawina” pytań skierowana do gościa.
W środę trzeciego dnia odwiedzili Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Muzeum powstało w 2012 roku. Dzięki wsparciu i uprzejmości Pana Janusza Bilińskiego właściciela Muzeum mogli Oni podziwiać setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Tuż przy wejściu zobaczyć mogli przepiękną, staropolską choinkę ozdobioną wyrobami produkowanymi przez Firmę Bilińskiego. Uczestniczyli także w warsztatach w trakcie, których samodzielnie malowali bombki choinkowe.
W kolejny dzień zimowiska uczestnicy znowu powróciły do Ropczyc, ale tym razem do Kręgielni Laguna. Rywalizacja o punkty dostarczyła dzieciom silnych, sportowych emocji. Bardzo szybko wśród graczy wyłonili się liderzy tej dyscypliny. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko zabawa, ale sport i świetna forma aktywnego spędzania czasu. Pełni wrażeń i emocji wrócili do remizy myśląc już o kolejnym wyjeździe- może na półkolonii.
Na koniec zimowiska znowu same atrakcje: przed południem wyjazd do Aquaparku, po powrocie bal przebierańców. Dzieci wspaniale się bawiły. Po czym podsumowano zimowisko i nadszedł czas pożegnań.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.