Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Inauguracja III sezonu Twórczości Ludowej, Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

28 marca na Dębickim Rynku odbyła się inauguracja kolejnego już sezonu Twórczości Ludowej, Rzemiosła i Rękodzieła, którego atrakcją był Jarmark Wielkanocny. Niestety z powodu warunków atmosferycznych wielu wystawców zrezygnowało z okazji do pokazania swoich rękodzieł. „Musimy pamiętać, że jest to impreza plenerowa i wiele zależy od pogody. Tym razem pogoda nie dopisała, mocno padał deszcz i wielu z wystawców nie zdecydowało się na rozłożenie swoich stoisk”- powiedział jeden z organizatorów.
Jarmark Wielkanocny, który miał miejsce w sobotę na Dębickim Rynku, to wspaniała okazja do nabycia ozdób związanych właśnie ze Świętami Wielkanocnymi. Kolorowe, ręcznie zdobione pisanki, malowane koszyczki, zajączki i kurczaczki – to tylko niektóre interesujące przedmioty, w które można było się zaopatrzyć podczas jarmarku. Stoiska z domowymi wypiekami oraz miodem również znalazły swoich amatorów. Mimo że pogoda nie sprzyjała, a deszcz nie przestawał padać, część wystawców nie zrezygnowała z możliwości pojawienia się i zaprezentowania wykonanych przez siebie dzieł. Natomiast dębiczanie znaleźli chwilę czasu na spacer po dębickim rynku i drobne zakupy.
„Jarmark Wielkanocny to świetna okazja, żeby kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. To już drugi rok, kiedy razem z mamą i siostrą poszłyśmy się na niego razem. Każda z nas wybrała pięknie ozdobione pisanki, które będą dekoracją naszych stołów i koszyczków wielkanocnych. Fakt, taka pogoda wcale nie zachęca do wychodzenia z domu, jednak przy okazji zakupów na dębickim zieleniaku, wstąpiłyśmy na rynek” – powiedziała Monika, 24 – letnia mieszkanka Dębicy.
Jarmark Nasion, Drzew i Krzewów oraz Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej – 11 kwietnia 2015
Już 11 kwietnia na Rynku w Dębicy odbędzie się kolejna odsłona jarmarku. Będzie to Jarmark Nasion, Drzew i Krzewów oraz Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej, podczas którego uczestniczy będą mieli możliwość kupna krzewów, nasion oraz sadzonek kwiatów, a także drzewek.
Jednak to nie wszystkie atrakcje, które czekać będą na mieszkańców miasta. Jarmarkowi towarzyszyć będzie również „Dembicka Giełda Staroci”, na której wystawcy przedstawiać przedmioty z dawnych lat, monety, książki, biżuterię oraz różnego rodzaju drobiazgi.
„11 kwietnia podczas Jarmarku nasion, drzew i krzewów odbędą się pokazy taneczne grupy „Mali Igloopolanie”, a także warsztaty, podczas których mieszkańcy będą mogli stworzyć swoje własne rękodzieła. W tym roku kontynuujemy cykl warsztatów przy jarmarkach, które rozpoczęły się już w tamtym roku i cieszyły się ogromną popularnością. Są one organizowane specjalnie dla dębiczan, którzy chcą spróbować swoich sił w ręcznym tworzeniu pięknych i unikatowych rzeczy ” – mówi jeden z organizatorów jarmarków.
Na chwilę obecną zorganizowane zostały dwa różnego rodzaju bezpłatne warsztaty, które odbędą się podczas Jarmarku nasion, drzew i krzewów przy Muszli Koncertowej w godzinach 10.00 – 12.00. Każdy uczestnik, który wykona własne dzieło będzie zobowiązany jedynie do poniesienia kosztów wykorzystanych materiałów.
Warsztaty malowania figurek gipsowych prowadzone przez Dorotę Stojowską to pierwsze z dwóch przygotowanych. Zainteresowane osoby będą miały możliwość z pomocą i poradami pani Doroty, stworzyć własnoręcznie pomalowaną figurkę. Dorota Stojowska, mieszkanka Zakliczyna koło Tarnowa, swoją przygodę z figurkami gipsowymi określa jako hobby, jednak jej działa można obejrzeć i zakupić na Facebookowym fan page’u: Świat Cudów.
Drugie warsztaty „KANZASHI” będą prowadzone przez Klaudię Naściszewską, sądeczankę, która hobbystycznie zajmuje się wykonywaniem ozdób. Podczas warsztatów pani Klaudia nauczy dębiczan podstawowego składania płatków oraz pomoże przy zrobieniu swojej pierwszej opaski lub broszki. Osoby, które zainteresowane są tworzeniem płatków z wstążki proszeni są o zabranie ze sobą pistoletu do klejenia na gorąco, nożyczek, nitki oraz igły. Pani Klaudia będzie miała ze sobą 2 takie pistolety, więc chętnie użyczy ich osobom, które ich nie posiadają. Aktualnie z wytworami pasji oraz wyobraźni, pani Dorota dzieli się na Facebookowym fan page’u: Wstążką Malowane.
W Jarmarku nasion, drzew i krzewów, zieleni ozdobnej i ogrodowej oraz Dembickiej Giełdzie Staroci może wziąć udział każdy wystawca po uprzednim zgłoszeniu się i zarezerwowaniu miejsca u organizatorów.
Kontaktować można się pod numerami telefonów: 14 683 81 16, 14 683 82 18, a także 14 683 81 04 oraz mailowo: ludmila.pilch@umdebica.pl lub magdalena.radzik@umdebica.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.