Previous
Next
Previous
Next

„Klenczon – Poemat rockowy” – w DK Mors

 

klenczonMiejski Ośrodek Kultury zaprasza na multimedialny musical „Klenczon – Poemat rockowy”, który wystawiony zostanie 25 kwietnia br. w Domu Kultury „Kosmos”. W głównej roli wystąpi Marek Piekarczyk, wokalista legendarnej grupy rockowej TSA, trener w kilku edycjach telewizyjnego show Voice Of Poland.

 Premiera musicalu odbyła się 28 kwietnia 2012 w Teatrze „Off De Bicz” w Sopocie. Grany był również m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, Teatrze Miejskim w Gdyni, na scenie St. Wyspiańskiego PWST w Krakowie, Sali Kongresowej AR w Lublinie, w Szczytnie – w rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona i na Międzynarodowym Festiwalu K.K. w Pułtusku.

Dlaczego Krzysztof Klenczon?

Już któreś z kolei pokolenie słucha i zachwyca się piosenkami Krzysztofa Klenczona, które tak pięknie wkomponowały się w lata 60-te i 70-te. Ale, to nie elektryzujący głos, ani muzyka sprawiły, że jest postacią ponadczasową. Dziś, życie artysty, to już zamknięta księga, jednak treść w niej zawarta jest ponadczasowa. Widzimy tu historię wspaniałego człowieka, patrioty, syna żołnierza AK – ukrywającego się pod zmienionym nazwiskiem do 1956roku. Krzysztof był bezkompromisowy w kwestiach patriotyzmu, przyjaciele opowiadali jak ważna dla niego była piosenka „Czerwone maki na Monte Casino”… a z myślą o ojcu napisał piosenkę „Biały Krzyż.” Był sprawiedliwy, czuły na złe traktowanie drugiego człowieka. Znana jest historia, jak podczas koncertu, niespodziewanie przerwał granie, zszedł ze sceny i wyprowadził z widowni agresywnego mężczyznę.

Pozostawił po sobie znacznie więcej, przyjaciele wspominają, z jakim szacunkiem traktował ludzi. Nawet w trudnej sytuacji na emigracji, nigdy nie odmawiał ludziom z Polski pomocy. Pomagał w poszukiwaniu pracy, domu… A ci, których obdarzył przyjaźnią, do dziś nie mogą się otrząsnąć po stracie, jaką była jego nagła śmierć. Zarówno czuły jak i bezkompromisowy – cechy te nadały mu przydomek Zbuntowany Anioł.

 „Klenczon – Poemat rockowy” – to nie tylko piosenki wspaniałego artysty. To próba przybliżenia lub zaprezentowania postaci Krzysztofa, oczami jego żony „Bibi” – Alicji Klenczon. A była to wielka miłość, od pierwszego wejrzenia w sopockim Grand Hotelu. To dla niej dokonał wyboru opuszczenia Polski. Dla niej i swoich dzieci, Karoline i Natalie – w Stanach – brał każdą pracę, by okazać się odpowiedzialnym za rodzinę człowiekiem. Dla niej pisał, z nią się cieszył i kochał ją do końca życia… Niestety, tragicznie zbyt krótkiego.

Pani Alicja Klenczon Corona, dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych. Z ogromną przyjemnością i wzruszeniem opowiadała, kim był dla niej Krzysztof. Przybliżyła nam swojego męża poprzez dziesiątki historyjek, wesołych, smutnych… W spektaklu poznamy historie miłości i okoliczności tragicznej śmierci Krzysztofa. Człowieka… który kochał rocka, kobietę i „nosił w sobie odrobinę smutku…”

 Występują:

Marek Piekarczyk – w roli Krzysztofa Klenczona, Katarzyna Cygan, Barbara Janyga, Janusz Baran i Justyna Baran.

 Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Cygan, aktorka musicalowa, związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie; obecnie mieszka i działa w Krakowie; nagrała trzy płyty, prowadzi własną agencję artystyczną.

 Kierownictwo muzyczne – Hubert Świątek

 25 kwietnia 2015 r., godz.19.00

Dom Kultury i Kino „Komos”, ul. I. Lisa 3

Bilety: 30 zł; rezerwacje zbiorowe pod nr tel. 14 696 91 40, 14 680 93 60

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.