Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kogo informować o błąkających się psach?

Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals przypomina, że zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom jest OBOWIĄZKIEM samorządów. Zgłaszać potrzebę wyłapania psa/kota, lub pomocy psu/kotu rannemu np. w wyniku wypadku drogowego należy zgłaszać – do urzędu miasta/gminy, policji i straży miejskiej/gminnej – jeśli działa na konkretnym terenie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Inspektoratu – www.inspektoratdebica.wordpress.com w zakładce „Gdy znalazłeś zwierzę” – https://inspektoratdebica.wordpress.com/gdy-znalazles-zwierze/
Informacje z zakładki zostały właśnie zaktualizowane. Poza Pilznem, które w tym roku podpisało umowę na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z innym podmiotem niż dotychczas, wszystkie samorządy pozostają przy dotychczasowych rozwiązaniach – niestety, w zdecydowanej większości wciąż niezgodnych z Ustawą o ochronie zwierząt. Bezdomne psy i koty ciągle trafiają do punktów przetrzymywań, azyli, przechowalni, a nie do prawdziwych schronisk. Gm. Dębica po raz kolejny w „Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Dębica” (każdy samorząd co roku ma obowiązek podjąć stosowną uchwałę) podała nieprawdę; wskazując jako miejsce, do którego będą trafiać bezdomne zwierzęta z terenu gminy – schronisko w Mielcu. W rzeczywistości bezdomne psy z Gm. Dębica przewożone są do przechowalni w Zawadzie. W ubiegłym roku ŻADNE zwierzę z Gm. Dębica nie trafiło do schroniska w Mielcu. Warto zauważyć, że jedyną gminą mającą umowę z prawdziwym schroniskiem, ale i odsyłającą tam realnie bezdomne zwierzęta jest Gm. Czarna. Doktor Karol Kusal, prowadzący schronisko Wesoły kundelek w Lesku, z którym Czarna ma umowę, potwierdza, że psy z tej gminy są do niego przywożone. Zaraz po przywiezieniu są ogłaszane na stronie schroniska i na jego profilu na Facebooku.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.