Previous
Next
Previous
Next

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży – Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga

17 marca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się podsumowanie eliminacji miejskich XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”. Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej przy współudziale Wojewody Podkarpackiego.
W konkursie, który odbył się już po raz 17, dzieci i młodzież mieli za zadanie wykonać prace plastyczne odnoszące się do tematu bezpieczeństwa. Przekazane prace zostały poddane ocenie czteroosobowej komisji, która wyłoniła zwycięzców. W skład komisji weszli: Ireneusz Kozak dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Mariola Zając artysta plastyk Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, Sylwia Gwóźdź z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz Krzysztof Bukała – Acedański kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Dębicy.
Do etapu miejskiego konkursu przesłane zostało 81 prac w czterech kategoriach, najlepsze z nich przekazane zostały do Starostwa Powiatowego w Dębicy, gdzie odbędzie się etap powiatowy.
„Gratuluję wyników i udziału w konkursie, a także dziękuję za zwrócenie uwagi na temat bezpieczeństwa. Łatwo jest mówić o bezpieczeństwie, trudniej natomiast przedstawić ten temat w sposób plastyczny. Obawiałem się tej tematyki, jednak wszystkie nagrodzone prace wstrzeliły się świetnie w tę problematykę” – powiedział Krzysztof Bukała – Acedański.
Spośród 81 prac zgłoszonych na eliminacje miejskie do kolejnego etapu – eliminacje powiatowe – zakwalifikowano prace następujących autorów: w pierwszej grupie, którą stanowili uczniowie klas I – III, pierwsze miejsce zajęła Natalia Dzikowska ze SP nr 8 w Dębicy, natomiast kolejne Dariusz Błaś SP nr 8 w Dębicy, Emilia Retmańczyk SP nr 3 w Dębicy ,Jakub Drożdż SP nr 3 w Dębicy.
Drugą grupę stanowili uczniowie klas IV – VI, pierwsze miejsce zajął Adrian Totoń SP nr 12 w Dębicy, kolejne Joanna Świerk SP nr 2 w Dębicy, Jan Świętoń SP nr 9 w Dębicy, Natalia Flak SP nr 10 w Dębicy, Barbara Ciepiela SP nr 2 w Dębicy.
Trzecia grupa to gimnazjaliści, jednak spośród tej grupy wiekowej nie wyłoniono żadnego finalisty.
Ostatnią grupą, która brała udział w eliminacjach miejskich konkursu plastycznego byli wychowankowie świetlic środowiskowych oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Górny ze Zgranej Paki, kolejne miejsca należały do Alicji Wrony także ze Zgranej Paki oraz Jakuba Rybaka z tej samej świetlicy.
W czasie spotkania nagrody wyróżnionym uczestnikom wręczył zastępca burmistrza Miasta Dębica Jarosław Śliwa.
„Był to bardzo trudny do namalowania aspekt bezpieczeństwa, ale jak widać na zgłoszonych do konkursu pracach Wasza wyobraźnia jest niezwykle rozwinięta i świetnie poradziliście sobie z przedstawieniem tej tematyki w formie graficznej. Mam nadzieję, że będziecie brać udział w kolejnych konkursach plastycznych. Gratuluję Wam dzisiejszych sukcesów” – powiedział do wygranych Jarosław Śliwa.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.