Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Światowy Dzień Wody 2015 w Dębicy

W połowie marca br. rozpoczęły się w Dębicy obchody Światowego Dnia Wody. Podobnie jak w roku ubiegłym w organizację obchodów włączyli się: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 11  im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz Wodociągi Dębickie sp. z o.o. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.
W organizację obchodów Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca, aktywnie włączyli się uczniowie ZSZ nr 1. Młodzież z wychowawcami odwiedziła dębickie przedszkola. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowali widowiskową prezentację multimedialną oraz związane z nią gry i zabawy interaktywne. Dzieci miały okazję uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach, przygotowanych w formie zabawy, jednocześnie dowiadując się, jak ważna jest czysta woda i dlaczego należy ją oszczędzać.
Szkoła Podstawowa nr 11 przeprowadziła dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, skierowany do uczniów wszystkich dębickich szkół podstawowych, a drugi to konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, zatytułowany „Woda źródłem życia”. Ich celem było kształtowanie świadomości młodych ludzi i wyrabianie właściwych postaw wobec globalnych problemów i zagrożeń wynikających z marnotrawienia wody.
Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Wody 2015 odbędzie się 20 marca o godzinie 16.00 w Centrum Handlowym „Raj”. Wcześniej mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W trakcie finału zostaną ogłoszone nazwiska zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wodociągi Dębickie. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych – malowanie twarzy, malowanie domków gipsowych, tor przeszkód z Robotami Lego, a dla starszych – pokaz kolekcji mody.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.