Previous
Next
Previous
Next

Podopieczni SDS na wystawie „Wehikuł Czasu”

Na początku marca podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy obejrzeli wystawę „Wehikuł Czasu” na której zostały zaprezentowane stare pojazdy.
Na wystawie zaprezentowane zostały m.in. różnego rodzaju rowery, motory, jak również samochody, z których najstarsze zostały produkowane w latach 30-tych XX w. Pojazdy pochodziły z różnych, gównie europejskich krajów .in. ZSRR, Czechosłowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Polski.
„Nasi podopieczni z ogromnym zainteresowaniem oglądali tą wystawę, zwłaszcza, że przy każdym eksponacie była tabliczka na której były zamieszczone informacje o pojeździe. Dzięki temu mogli dowiedzieć się, jaką mają samochód czy motocykl ma pojemność oraz kiedy i gdzie zaczęła się i zakończyła jego produkcja” – mówi Marta Skórska, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy.
Podopieczni placówki z dużym zainteresowaniem oglądali także prezentowane na wystawie mundury, kaski i karabiny z czasów wojny. Z nieukrywaną radością pozowali do zdjęć na tle zabytkowych pojazdów. Skorzystali także z możliwości wskazania który eksponat na wystawie najbardziej im się podobał. W tym celu zapisywali na karteczkach nazwy najciekawszych ich zdaniem modeli i wrzucali je do specjalnie przygotowanego kasku.
W najbliższym czasie podopieczni SDS wezmą udział w powiatowym konkursie wielkanocnym. Wystartują w kategorii „Współczesna ozdoba wielkanocna”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.