Policyjne dozory dla uczestników bójki pseudokibiców

Czternastu pseudokibiców lokalnych drużyn piłkarskich usłyszało zarzuty udziału w bójce oraz w nielegalnym zbiegowisku. Mężczyźni zostali zatrzymani w sobotę podczas tzw. ustawki zorganizowanej w okolicach Dębicy. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.
W sobotę rano dębiccy policjanci interweniowali wobec osób biorących udział w tzw. ustawce. Grupa kilkudziesięciu bijących się mężczyzn zablokowała drogę między Dębicą a Straszęcinem. Na widok radiowozów część osób rozbiegła się, inne próbowały odjechać samochodami. Policjanci zatrzymali czternastu mężczyzn, większość z nich to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.
Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzuty udziału w bójce oraz udziału w nielegalnym zbiegowisku. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj, prokurator zastosował wobec uczestników sobotnich wydarzeń dozór policyjny.
Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą, ustalają tożsamość pozostałych osób biorących udział w bójce.
źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.