Previous
Next
Previous
Next

Współpraca oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej z dębickimi przedszkolami

Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy prowadzi stałą współpracę z przedszkolami, podczas której pracownik biblioteki oferuje pomoc w realizacji projektu „Spotkanie z książką”. Spotkania z dziećmi odbywają się w przyjaznej atmosferze, dzieci mają okazję posłuchać książek czytanych przez pracownika biblioteki.
Oddział dla dzieci przyjmuje również dzieci z przedszkoli na miejscu. „Grupy przedszkolaków mają szansę zaznajomić się z biblioteką oraz znajdującymi się w naszej bibliotece książkami. Organizowane są zabawy związane z czytaniem i poznawaniem nowych słów dla najmłodszych, które wspomagają ich edukację i prawidłowy rozwój” – mówi prowadząca zajęcia dla najmłodszych pracownica biblioteki Joanna Jezuit.
Kolejnym interesującym pomysłem przedstawiania lektur oraz bajek dla dzieci jest stworzenie teatrzyku kukiełkowego, którego widzami są dębickie przedszkolaki. Jak podkreśla Joanna Jezuit jest to świetny pomysł na zainteresowanie dzieci, zwłaszcza tych, które nie potrafią jeszcze czytać.
„Trzeba być świadomym czytelnikiem, dobrze nauczyć się czytać dlatego najmłodsi powinni jak najszybciej spotkać się z biblioteką i książkami. Naszym zadaniem jest edukowanie i propagowanie czytania”- mówi Marzena Kowalska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.