Previous
Next
Previous
Next

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami zajmie się zagospodarowaniem odpadów z terenu miasta Dębicy

Spółka Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami przejmie zadania własne Miasta Dębica z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas V sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy.
Zgodnie z podjętą uchwałą zadaniem spółki będzie utrzymanie czystości i porządku, a także unieszkodliwianie odpadów komunalnych, które polegać ma na ich zagospodarowaniu. Zadanie powierzone Przedsiębiorstwu Gospodarowania Odpadami będzie realizowane przez wymienioną spółkę w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Miasta Dębica oraz będzie miało charakter usługi publicznej, świadczonej w ogólnym interesie gospodarczym. Okres obowiązywania umowy o gospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu gminy rozpocznie się w 1 kwietnia 2015 roku.
Zakład Gospodarowania Odpadami to spółka, która powstała w 2008 roku i ma swoją siedzibę w Paszczynie. Aktualnie prowadzi działalność w zakresie kompleksowej gospodarki odpadami. Odpady, które trafiają do zakładu w zależności od ich rodzaju poddawane są dalszym czynnościom, które ostatecznie pozwalają na uzyskanie surowców wtórnych.
Do tej pory za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenu Miasta Dębica odpowiedzialna była spółka Dezako.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.