Previous
Next
Previous
Next

Tarnów. Dalsze zatrzymania osób związanych z rajdem po galerii handlowej . 9 osób w rękach policji

To nie z Dębicy, ale warto przeczytać…
Policjanci z Tarnowa zatrzymali pozostałe osoby związane z sobotnim rajdem motocyklisty po centrum handlowym. Łącznie zamieszanych w sprawę jest 9 osób- sześcioro16-latków,  18-latek i dwóch 17-latków. Wszyscy oni odpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób znajdujących się na trasie przejazdu motocykla.
Jeszcze wczoraj z wszystkimi sześcioma 16-latkami zostały przeprowadzone czynności. Z racji młodego wieku, teraz ich dalszym losem zajmie się sąd dla nieletnich.
Pozostałe trzy osoby, (dwaj 17-latkowie – traktowani w świetle prawa karnego jak osoby dorosłe) i 18-latek , usłyszą dzisiaj zarzut z art. 160 par 1 kodeksu karnego, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Tarnowie. Kierujący motocyklem krosowym wjechał jednym z bocznych wejść do centrum handlowego, gdzie ruchomą taśmą dostał się na górną kondygnację budynku. Dalej przejechał pasażem handlowym i  opuścił teren centrum wejściem głównym. Całe zdarzenia trwało kilkadziesiąt sekund i zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na kasku kierowcy. Kierowca kontynuował jazdę, ignorując czerwone światło, jadąc po chodniku i przejściu dla pieszych.
W środę na policję zgłosił się pracownik galerii handlowej, który opowiedział co się stało. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Od tego momentu sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej policji w Tarnowie. Szybko ustalili, że chłopak nie działał sam, ale w grupie, która wspólnie z nim zaplanowała i zrealizowała nieodpowiedzialną przejażdżkę chłopaka.
W wyniku  intensywnych działań, licznych ustaleń  i trafnego typowania funkcjonariusze zatrzymali kierowcę motocykla, a następnie  tego samego dnia 8 powiązanych z nim osób. Okazało się, że każdy z nich miał zadanie do wykonania. Policjanci zabezpieczyli także motor, którym w sobotę poruszał się po galerii 17-latek. Ustalili też, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania  tym pojazdem.
źródło. Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.