Previous
Next
Previous
Next

Puchar Dębicy 2015 w łyżwiarstwie figurowym

0027Rekordowa pod każdym względem okazała się IV edycja ogólnopolskich zawodów łyżwiarskich o „Puchar Dębicy” organizowana przez nasz klub rokrocznie w lutym, od 2012 r. Rekordowa była liczba: uczestników, organizowanych konkurencji oraz co najważniejsze – zdobytych przez nas medali.
Najlepszych polskich łyżwiarzy z klubów: Szóstka Elbląg, Axel Toruń, Euro6 Warszawa, Lajkonik Kraków, Ochota Warszawa, Libella Lublin, MKŁ Łódź, Piast Opole, Spin Katowice, MOSiR Cieszyn, Walley Warszawa, Unia Oświęcim, FSA Warszawa, Piruette Opole, Walley Kraków, Biellmann Krynica-Zdrój, Szczecińska Gubałówka, Walley Skawina zaprosiliśmy do Dębicy w weekend 21-22 lutego.
Rosnąca z roku na rok renoma naszych zawodów spowodowała, że w tym roku na starcie zameldowało się ponad 150 zawodników, a konkurencje w oba dni rozpoczynały się wczesnym rankiem.  Nasza reprezentacja liczyła 7 solistek oraz 1 solistę. W pierwszym dniu zaprezentowała się trójka z nich, ale nie było to ich jedyny występ podczas dwudniowych zawodów. W sobotni wieczór, w kategorii Novice Basic – konkurencji rozgrywanej według regulaminu przygotowanego przez ISU (International Skating Union – Międzynarodową Unię Łyżwiarską), wśród solistek grupy „B” na miejscu drugim uplasowała się Wiktoria Żurek, a Nikola Ciećkiewicz mogła cieszyć się z brązowego medalu. W grupie „A” solistów Stefan Świstak stanął na najwyższym stopniu podium.
Dla całej trójki był to debiut w tej konkurencji i jednocześnie prezentacja zupełnie nowych programów, nad którymi pracowali solidnie przez ostatni miesiąc.
W niedzielę jako pierwsze na lodowej tafli swoje programy przedstawiły nasze debiutantki – Patrycja Bieszczad i Natalia Flak. Obie wystąpiły w grupie młodzieżowej „brązowej”, zajmując odpowiednio 8. i 13 miejsce, ale przede wszystkim zdobyły one niezwykle cenne doświadczenie. Dziewczyny poczyniły w tym sezonie bardzo duże postępy, co w połączeniu z ich młodym wiekiem stanowi przesłankę, iż w przyszłości będą decydowały o sile naszego klubu.
Po solistkach na lodzie po raz drugi mógł zaprezentować się Stefan Świstak. Po zaciętej rywalizacji wśród solistów, to Stefan po raz kolejny sięgnął po pierwsze miejsce i okazały puchar. Jednak nim to się stało, przedstawił on zgromadzonej publiczności m.in. kilka podwójnych skoków i swój popisowy element, wysoko oceniany przez sędziów – skok do piruetu siadanego.
Gdy opadły emocje związane ze startem panów, mogliśmy powrócić do ściskania kciuków za nasze zawodniczki, a te nie zamierzały zwalniać narzuconego przez klubowego kolegę tempa. Pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w klasie młodzieżowej „srebrnej” wywalczyła Wiktoria Żurek, osiągając najwyższą notę zarówno w wartości technicznej swojego programu, jak i w komponentach w porównaniu ze swoimi konkurentkami.
Czwarty medal z najcenniejszego kruszcu oraz puchar za zwycięstwo powędrował w ręce Justyny Dolczak, triumfującej przed swoją klubową koleżanką – Julią Czerwiec w klasie młodzieżowej „złotej”, gdzie prezentują się zawodniczki posiadające w swoim repertuarze skoki z dwoma obrotami.
Ostatni złoty, choć nie ostatni w ogóle krążek zawisł na szyi trzeciej z naszych zawodniczek, która wystąpiła dwukrotnie podczas imprezy – Nikoli Ciećkiewicz, startującej tym razem z powodzeniem w klasie „A srebrnej”.
Bardzo blisko szóstego zwycięstwa dla naszego klubu była w programie interpretacyjnym Beata Świstak. Do pełni szczęścia zabrakło tylko 0,5 punktu, jednak zdobyte drugie miejsce należy uznać za duży sukces Beaty, która w tym sezonie regularnie staje na podium ogólnopolskich zawodów.
Tym sposobem wspaniała postawa naszych zawodników, którzy w pełni wykorzystali atut własnego lodowiska, pozwoliła wzbogacić klubowe konto o 9 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Do historii przeszedł więc nasz wcześniejszy rekord na który składało się 6 krążków z 3 złotymi na czele.
Wszystkim reprezentantom klubu składamy wielkie gratulacje!
Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zaangażowanie licznego grona Rodziców, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenie zawodów, a ich praca nie przeszła niezauważenie wśród uczestników zawodów, chwalących sobie organizację „Pucharu Dębicy”. W szczególności słowa podziękowania kierujemy do prezes naszego klubu, pani Katarzyny Żurek, skarbnik Marii Świstak i sekretarz Beaty Ciećkiewicz, które od miesięcy pilotowały przygotowania do „Pucharu Dębicy 2015”, jak również przyczyniły się do pozyskania licznego grona sponsorów, którzy finansowo i materialnie wsparli organizację imprezy, dzięki czemu, każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz torbę upominków, a zwycięzcy konkurencji także puchary i medale.
Występom zawodników przyglądali się również zaproszeni przez nas znamienici goście, wśród których znaleźli się m.in.: Burmistrz Dębicy – pan Mariusz Szewczyk; Starosta dębicki – pan Andrzej Reguła; Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Szczepan Mroczek; Przewodniczący Rady Powiatu – pan Mateusz Smoła; Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – pan Robert Mazur; Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – pan Marek Kamiński. Nagradzali oni występy zawodników gromkimi brawami, jak również w towarzystwie władz klubu i sędziów zawodów wręczali puchary, medale i upominki uczestnikom.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.