Previous
Next
Previous
Next

Puchar Łodzi 2015 w łyżwiarstwie figurowym

Przez cztery dni w łódzkiej „Bombonierce rywalizowali łyżwiarze i łyżwiarki z całej Polski w ramach ósmej edycji zawodów o „Puchar Łodzi”.
Start zawodników klubu – UKS Mors Dębica został wyznaczony na ostatni dzień zmagań, czyli niedzielę 22 marca.
Z sześcioosobowej ekipy, jako pierwsze, swój start miały nasze najmłodsze zawodniczki – Patrycja Bieszczad i Natalia Flak, dla których były to drugie zawody w życiu, a pierwsze na obcym lodowisku.
Obie dziewczynki poprawiły swoje umiejętności, uzyskując wyższą wartość techniczną swoich programów (ocena za skoki, piruety i spirale) niż w debiucie, co tym razem pozwoliło im na zajęcia 16. i 18. miejsca.
W klasie srebrnej zaprezentowały się Wiktoria Żurek i Nikola Ciećkiewicz.
Wiktoria uzyskała w tej konkurencji najlepszą wartość techniczną programu, natomiast w połączeniu z oceną za prezentacje, suma punktów pozwoliła jej na zdobycie srebrnego medalu.
Także Nikola uplasowała się na podium – sięgając po brązowy medal, sprawiła sobie miły prezent na obchodzone trzy dni wcześniej urodziny.
Ostatnią konkurencją z udziałem naszych zawodników była rywalizacja w klasie złotej. Tutaj wspólnie konkurowali soliści i solistki, a poziom prezentowanych programów był niezwykle wysoki.
Po pierwsze miejsce i puchar sięgnął Stefan Świstak, w swoim programie prezentując pięć skoków z dwoma obrotami. Natomiast Justyna Dolczak, podobnie jak w klasie srebrnej, także w złotej, zdobyła dwa medale. Justynie, tylko nieco mniej udany początek programu, nie pozwolił włączyć się do walki o medal srebrny, ale również brązowy należy uznać za duży sukces.
Zawodom w Łodzi towarzyszyło dodatkowo jeszcze jedno historyczne wydarzenie dla klubu. Nasi zawodnicy czterokrotnie stając na podium, przekroczyli granicę 100 medali wywalczonych na lodowych taflach w Polsce i na Węgrzech.
Po ostatnich startach na ten dorobek składa się 49 złotych krążków, 33 srebrne i 19 brązowych.

 
 
 
 
 
 
 
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.