Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Złoty Gryf – taniec ludowy

W drugim dniu VII Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych rywalizowały zespoły w kategorii taniec ludowy. Organizatorem imprezy, która odbyła się w Domu Kultury „Mors” przy ulicy Sportowej, był Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Honorowy patronat objął burmistrz miasta Mariusz Szewczyk, który otworzył przegląd oraz wręczał nagrody razem z przewodniczącym rady Miejskiej Szczepanem Mroczkiem i członkami jury.
Oceny występów dokonywało jury pod przewodnictwem Romualda Kalinowskiego. W jego skład wchodzili również: Jadwiga Madej-Bar i Paweł Paluch. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej 7 – 12 lat i starszej 13 – 18 lat.
W pierwszej kategorii wystąpiło 8 zespołów w 11 prezentacjach. Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia „Zwięczyca” za tańce lasowskie w choreografii Karoliny Majdan, Zespół Pieśni i Tańca „Figielek II” z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej za lasowiaka w choreografii Agnieszki Adamczyk oraz „Mali Mydlniczanie” z Klubu Kultury „Mydlniki w Krakowie za program pod tytułem „Smok wawelski” w choreografii Rafała Ślęczka.
Brązowego Gryfa przyznano ex aequo: Zespołowi Tańca Ludowego „Małe Bandanki” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych i Zespołowi Tanecznemu „Tęczowa Gromada” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za „Taneczny jarmark” w choreografii Marzeny Gawrońskiej i Kazimierza Kąkola.
Zespołowi Tańca Ludowego „Tradycja” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie jury przyznało Srebrnego Gryfa. Natomiast nagrodę główną tj. Złotego Gryfa zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” z Centrum Sztuki w Mościcach-Tarnowie.
W drugiej kategorii startowało 8 zespołów. Wyróżnienie przyznano Zespołowi Ludowemu Wolanie” z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie za tańce narodowe w choreografii Kingi Biel-Dubiel. Trzy Brązowe Gryfy otrzymały: Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” grupa III z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogowie Małopolskim za krakowiaka w choreografii Edyty Śliwy, Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego „Małe Bandanki” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych za kujawiaka z oberkiem w choreografii Tomasza Rożka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” z Katolickiego Domu Kultury „Arka” z Racławic za suitę tańców rzeszowskich w choreografii Jolanty Warchoł i Karoliny Kotwicy.
Srebrne Gryfy przyznano także trzem zespołom: Zespołowi Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy za suitę tańców lubelskich w choreografii Kacpra Jurka, Zespołowi Pieśni i Tańca „Hanka” grupa IV z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogowie Małopolskim za krakowiaka w choreografii Edyty Śliwy i Zespołowi Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie za tańce gorlickie w choreografii Bożeny Telegi.
Złotego Gryfa zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” z Centrum Sztuki w Mościcach-Tarnowie za suitę pieśni i tańców z regionu łowickiego z choreografii Beaty Hazuki-Skoropad i Marty Cichoń.
Warto dodać, że wszyscy uczestnicy przeglądu podkreślali wzorową organizację imprezy oraz sympatyczną atmosferę stworzoną przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Dzięki ich pracy udało się ten jeden z największych tego typu przeglądów w województwie podkarpackim przeprowadzić bardzo sprawnie i bez niepotrzebnych przerw.
fot. Andrzej Janiec
źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.