Previous
Next
Previous
Next

Jarmark i Giełda Staroci na dębickim Rynku – dopisała pogoda, wystawcy i mieszkańcy

IMG_9062W sobotę 11 kwietnia na dębickim rynku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się Jarmark Nasion, Krzewów i Zieleni Ogrodowej oraz Dembicka Giełda Staroci. Imprezę oficjalnie po godzinie 9.00 otworzył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
Plenerowa impreza przyciągnęła setki mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, którzy mogli nabyć różnego rodzaju rośliny i nasiona jak również kupić wyjątkowe przedmioty w ramach odbywającej się w tym samym czasie na rynku Dembickiej Giełdy Staroci. Mieszkańcy, którzy przybyli na Rynek mieli także okazję wysłuchać i obejrzeć występy zespołów ludowych oraz wziąć udział w specjalnie na tę okazję zorganizowanych warsztatach rękodzieła poprowadzonych przez Dorotę Stojowską pod hasłem „Świat Cudów – odlewy gipsowe” podczas których uczestnicy mogli własnoręcznie wymalować gipsowe figurki. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci.
Na dębicki Rynek zawitało w sobotnie przedpołudnie także bardzo wielu amatorów staroci i różnego rodzaju bibelotów. Można było obejrzeć i kupić stare meble, zegary, przedwojenne monety, kartki pocztowe, obrazy, biżuterię, porcelanę, małe i duże figurki.
Burmistrza Mariusza Szewczyka, który w towarzystwie Ludmiły Pilch współorganizatorki Jarmarku oglądał stoiska na dębickim Rynku zainteresowało między innymi stoisko z zabawkami wykonanymi z drewna przy którym się na dłużej zatrzymał oglądając asortyment. „Takie drewniane zabawki niezbyt często już można zobaczyć w sprzedaży, a mają one swój nieodparty urok i na tle zalewu plastikowych zabawek są czymś niewątpliwie oryginalnym” – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.
Kwietniowy Jarmark i Giełda Staroci należy niewątpliwie do udanych imprez plenerowych. Dopisali zarówno sprzedający, którzy na dębickich rynku ustawili około 60 stoisk, jak i oglądający i kupujący mieszkańcy Dębicy i okolicznych miejscowości.
„Mieszkańcy jak widzę po dzisiejszej frekwencji na Rynku i na podstawie rozmów z nimi są bardzo zadowoleni, że coś takiego jak Jarmark i Giełda Staroci jest organizowane w Dębicy. Impreza ma charakter plenerowy więc jest zależna od pogody. Dzisiaj pogoda dopisała i dębiczanie bardzo licznie przyszli na dębicki Rynek” – dodaje burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.