Previous
Next
Previous
Next

Multimedia Happy End w Kinie Kosmos

Kino Kosmos zaprasza na pofestiwalowy pokaz 12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, podczas którego będzie można zobaczyć produkcje nagrodzone „Złotymi Rybami”. Pokaz odbędzie się 16 kwietnia br. o godz.18.00, wstęp wolny.
Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End prezentuje i promuje filmy ukazujące jasną stronę życia – pogodne i pełne nadziei. Dzięki swojemu charakterowi jest imprezą zdecydowanie wyróżniającą się wśród innych festiwali. Jak zaznaczają organizatorzy, inspiracją do stworzenia tego typu imprezy stał się film dokumentalny „Szczęściarz”, opowiadający historię jeleniogórskiego Pucybuta, któremu spełniły się marzenia. Powodzenie i ciepłe przyjęcie, z jakim film spotkał się na ogólnopolskich festiwalach, był ewidentnym dowodem na zapotrzebowanie na tego typu kino. Organizatorzy postanowili więc wyszukiwać jak najwięcej obrazów niosących optymistyczne przesłanie, a zebrane prezentować publiczności podczas corocznego festiwalu.
Nagrodami dla najlepszych zdaniem publiczności filmów niosących nadzieję i wiarę w życie są „Złote Ryby” – statuetki, których autorem jest ormiański artysta Vahan Bego; nawiązują one do bajkowej złotej rybki, spełniającej marzenia. W szóstej edycji w 2008 r. edycji Grand Prix otrzymał „Ogród Luizy” Macieja Wojtyszki. Oprócz nagród dla filmów w poszczególnych kategoriach, przyznawane są także specjalne, honorowe „Złote Ryby” dla wykładowców szkół filmowych i artystycznych, którzy poświęcili się kształceniu nowych pokoleń filmowców. Dotychczas odznaczono nimi: prof. Andrzeja Jurgę, Grażynę Kędzielawską i Andrzeja Kołodyńskiego. Dodatkowo honorowymi „Złotymi Rybami” odznaczani są twórcy filmowi, którzy kreują postaci pogodne i pozytywne i którzy swoją twórczością próbują zmieniać świat na lepsze, tacy jak m.in.: Jerzy Stuhr, Jan Machulski i Mirosław Baka. „Złotymi Rybami” nagradzane są również osoby, firmy i instytucje wspierające polskie kino niezależne, jak choćby Canal + czy Telewizja Kino Polska.
Happy End odbywa się w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego, realizowanego przez Multimedia Polska. Dyrektorem festiwalu jest Piotr Żukowski.
Festiwal odbywał się na początku października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pokazy pofestiwalowe goszczą w różnych miejscach kraju przez cały rok.
W programie pokaz filmów:
„44” – film dok., 25 min.,2013 r., reż Aleksandra Górecka
(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)
„Ludzie ze Stali” – film dok., 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra
(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)
„Galumphing” – film dok., 40 min., reż. Kamila Józefowicza
(wyróżnienie)
„Skrzydła” – film dok., 30 min., reż. Michał Bajtała
(specjalna Złota Ryba przyznana przez blogerów Sfilmowani)
„Kemping” – film fab., 20 min., reż. Krzysztof Jankowski
(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)
źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.