Previous
Next
Previous
Next

Organizują pomoc dla Ukrainy

DSCF097315 maja br. rozpocznie się zorganizowana przez Zespół Ludowy Morsy przy wsparciu burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz sieci sklepów „Jubilatka” akcja zbiórki rzeczy dla mieszkańców Samboru, leżącego 50 km od polskiej granicy miasta na Ukrainie.
Sambor to liczące ok. 40 tys. mieszkańców ukraińskie miasto niedaleko polskiej granicy w obwodzie lwowskim. Większość mieszkańców stanowią Ukraińcy, chociaż mieszka tutaj także licząca ok. 1300 osób społeczność polska. Opiekuje się nią duchowo ks. Andrzej Kurek, proboszcz tutejszej parafii, który włączy się również w organizację zbiórki rzeczy dla mieszkańców Samboru.
Jak mówi Sylwia Murdza Chrobak, inicjatorka akcji, założycielka Zespołu Ludowego Morsy najbardziej potrzebna jest żywność, przybory szkolne, odzież, pościel, koce, kołdry, zabawki. „ Będziemy wdzięczni za każdy dar. Potrzeby tam są ogromne, dlatego każda nawet najmniejsza rzecz jest bardzo ważna” – dodaje Pani Sylwia.
Zbiórka rzeczy odbywać będzie się w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. Od 14.00 – 18.00 w Miejskim Gimnazjum nr 4 przy ul. Wyrobka w Dębicy. W akcję włączyła się także sieć sklepów „Jubilatka” na terenie Dębicy. W każdym z nich będzie ustawiony kosz z napisem „Pomoc dla Ukrainy” w którym będzie można zostawiać produkty spożywcze oraz przybory szkolne.
W sprawie przekazania darów można kontaktować się także pod numerami telefonów:
14 670 41 66 – Sylwia Murdza – Chrobak
14 676 30 94 – Danuta Gmyr Myzia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.