Previous
Next

Strażnicy miejscy uratowali tonącego psa

Kilkadziesiąt minut trwała akcja ratownicza podczas której dwaj funkcjonariusze Straży Miejskiej w Dębicy i pracownik Zakładu Usług Miejskich uratowali tonącego w Wisłoce psa.
Do zdarzenia doszło 16 kwietnia w godzinach popołudniowych. Około godziny 17.00 mieszkaniec Dębicy zgłosił Straży Miejskiej, że w Wisłoce w pobliżu ulicy Malinowej topi się pies, który o własnych siłach nie może wyjść na brzeg. Na miejsce zdarzenia udali się strażnicy miejscy st.insp. Sławomir Grab i mł. secj. Paweł Bryś oraz pracownik Zakładu Usług Miejskich Waldemar Drąg, którym  po kilkudziesięciu minutach udało się wyciągnąć psa rasy golden retriever z koryta rzeki.
„Pies o własnych siłach nie był w stanie wyjść z rzeki, ponieważ brzeg w tym miejscu był bardzo wysoki, a zwierzę  najprawdopodobniej po kilkudziesięciu minutach w zimnej wodzie było już w stanie hipotermii” – mówi st. insp. Sławomir Grab.
Po odratowaniu pies został przewieziony przez pracownika ZUM do Przytuliska w Dębicy działającego przy ul. Ratuszowej 12.  Pies jak się okazało już sędziwego wieku, mający problemy z chodzeniem, po 4 dniach został odebrany z Przytuliska przez właściciela.

 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.