Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

XI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu w Dębicy

W dniach 23-25 kwietnia na pływalni MOSiR przy ul. Piłsudskiego w Dębicy odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod honorowym patronatem Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy w medycynie sportowej”. Udział w mistrzostwach zapowiedziało kilkudziesięciu  lekarzy z całej Polski.  
Zmagania lekarzy rozpoczną się 23 kwietnia w godzinach popołudniowych. Tego dnia od godz. 15.00-17.00 trwały będą eliminacje, potem finały podczas których uczestnicy zademonstrują swoje umiejętności  pływackie stylem dowolnym, klasycznym, zmiennym i grzbietowym na dystansie od 50 – 200 metrów.
24 kwietnia (piątek), drugiego dnia mistrzostw o godz. 10.00 na dębickiej pływalni odbędzie się oficjalne otwarcie XI Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu i całodzienne zmagania uczestników w dwóch blokach: przedpołudniowym i popołudniowym.
„W ciągu 3 dni trwania mistrzostw zaplanowanych zostało przeprowadzenie ponad 30 konkurencji pływackich w kilku kategoriach wiekowych oraz udział uczestników w panelach, dyskusjach i konferencjach, których głównym tematem będzie medycyna sportowa. W tym roku wśród tematów jakie zostaną zaprezentowane podczas konferencji znajdą się m.in. zagadnienia dotyczące neurofizjologii czynnościowej oraz informatyki w neurochirurgii i kardiochirurgii” – mówi Janusz Bieniasz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski lekarzy w Pływaniu.
Podczas XI Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Postępy w Medycynie Sportowej” która odbędzie 23 kwietnia o 18.30 w Hotelu Gold  w Dębicy wykłady wygłoszą prelegenci: dr n. med. Barbara Sudrej z Rzeszowa:„ Próby czynnościowe w medycynie sportowej”, dr n. med. Lesław Ciepiela z Dębicy: „Czym jest neurofizjologia cyfrowa”, dr inż. Piotr Kaczka  Dębicy: „Suplementacja pływaków w okresie startowym”, prof. dr hab. n. med. Andrzej Maciejczak z Rzeszowa: „Zastosowanie neuronawigacji we współczesnej neurochirurgii, ze szczególnym uwzględnieniem urazów”, dr n. med. Krzysztof Wróbel z Warszawy „Aktywność sportowa po leczeniu zabiegowym chorób serca”, dr inż. Barbara Wielgos z Dębicy :„Cardiochol – innowacyjna formuła naturalnych substancji aktywnych o udowodnionym działaniu hipocholesteroleczniczym” oraz prof. dr hab. n. med. Stanisław Kwiatkowski z Krakowa: „Postęp techniczny w nadal nieuleczalnej chorobie – wodogłowie”.
W sobotę, ostatniego dnia mistrzostw odbędzie się III Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka podczas którego uczestnicy mistrzostw zmagać będą się na dystansie 50, 800 i 1500 metrów stylem motylkowym i dowolnym. Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę – niespodziankę.  Oficjalne zakończenie XI Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu odbędzie się w sobotę 25 kwietnia.
Fot. Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu (archiwum UM)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.