Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sukces uczniów Dziewiątki w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku.

W dniach 14 – 15 kwietnia w Stalowej Woli na stadionie miejscowej Stali rozegrano  finał wojewódzki XV edycji turnieju o puchar Tymbarku „ Z podwórka na stadion”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej a głównym sponsorem firma Tymbark.
Po bardzo udanych eliminacjach powiatowych SP nr 9  w Stalowej Woli reprezentowało aż 5 zespołów :  dziewczęta  U-10 ( rocznik 2005 ) i U-12 ( rocznik 2003 ) oraz chłopcy U-8 ( rocznik 2007 ) , U-10 ( rocznik 2005 ) oraz U-12 (rocznik 2003 ) .
Pierwszego dnia turnieju rywalizowali najmłodsi  uczniowie, chłopcy w kategorii U-8 czyli urodzeni w 2007 oraz 2008 roku i już na początek miła niespodzianka ponieważ każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę. W tej kategorii wiekowej rywalizacja zakończyła się na etapie wojewódzkim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz prezenty ufundowane przez sponsora firmę Specjał.
Rywalizacja odbywała się na 10-ciu boiskach, obok najmłodszych roczników swój turniej rozgrywali również chłopcy i dziewczynki w kategorii U -10, czyli urodzeni w roku 2005 oraz w 2006.
Nagrodą główną był udział w turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się na początku maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Dziewczynki swoją rywalizację ukończyły na miejscu piątym, ulegając w ¼ finału  ze zwycięzcą turnieju zespołem SP Łowisko.
Chłopcy w kategorii U-10 w rywalizacji grupowej zajęli pierwsze miejsce odnosząc 3 zwycięstwa z rówieśnikami z Jasła, Przemyśla oraz Radymna. W wyniku losowania w ¼ finału rywalem była Szkoła Podstawowa z Markowej, natomiast w półfinale gospodarz turnieju Akademia Piłkarska ze Stalowej Woli. Niestety nie udało się pokonać gospodarzy i została walka w meczu o 3 miejsce z Akademią Młodych Orłów z Rzeszowa.  Chłopcy pokazali charakter pokonując wysoko rówieśników z Rzeszowa i tym samym uplasowali się na najniższym stopniu podium, odbierając brązowe medale.
Drugi dzień turnieju to rywalizacja w kategorii U-12 chłopców i dziewcząt.
Dziewczynki wygrywają swoją grupę oraz ¼ finału i w półfinale trafiają na ZS Łowisko gdzie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu o awansie do finału zdecydować miały rzuty z punktu karnego. W bramce naszego zespołu znakomicie spisała się Alicja Barszcz, która obroniła wszystkie trzy strzały. I do zwycięstwa wystarczył gol Katarzyny Jezioro. Mecz finałowy przebiegał jednak pod dyktando zespołu ze Stalowej Woli i to rywalki pojadą na Stadion Narodowy.
Chłopcy w kategorii U-12 rywalizację w grupie toczyli z rówieśnikami m.in. z Leżajska oraz Przeworska. Dwa wygrane mecze oraz remis spowodowały że na  awans do fazy pucharowej musieliśmy czekać do zakończenia wszystkich meczy grupowych. Po nerwowym oczekiwaniu okazało się jednak że z najlepszym bilansem punktowym awansujemy z drugiego miejsca.  W drodze losowania w ¼  finału trafiamy na zespół z Ulanowa i po dobrym, zaciętym meczu wygrywamy 1 : 0 , w półfinale ponownie spotykamy się z rówieśnikami z Leżajska, w grupie padł wynik remisowy 2 : 2 , natomiast mecz półfinałowy przebiegał już zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu, szybko strzelone bramki przez nasz zespół pozwoliły do końca spokojnie kontrolować przebieg gry i awans do finału nie był ani przez chwile zagrożony. W finale rywalizujemy o wyjazd do Warszawy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Mielca, niestety szybko tracimy kilka bramek  i przeciwnicy do końca kontrolują  przebieg meczu. Nam zostają srebrne medale oraz tytuł vice mistrza Podkarpacia.
„Jako Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy  w  XV edycji turnieju „Z  podwórka na stadion” o puchar Tymbarku ze Stalowej Woli wracamy z dwoma kompletami srebrnych medali, jednym kompletem brązowych oraz piątym miejscem” – mówi Andrzej Nylec, prezes UKS Olimp, koordynator ds. sportu w SP nr 9  i radny Rady Miejskiej w Dębicy.
Składy poszczególnym zespołów  SP nr 9  Dębica
Chłopcy  U – 8
Wolicki Jakub, Łączak Jakub, Bocheński Antonii, Kędzior Jarosław, Cieślak Jeremy, Baniak Oliwier, Zajchowski Karol, Wiktor Przemysław, Wójtowicz Oskar, Kurc Kamil, Kolbusz Jan oraz Wiech Dawid, opiekun Bizoń Krzysztof, Tadeusz Stalarski
Dziewczynki U-10
Madura Aleksandra, Urbanik Wiktoria, Cyboroń Zuzanna, Walichowska Patrycja, Szerszeń Karolina, Bieszczad Izabela, Świstak Gabriela, Galas Faustyna, Kłusek Ewa oraz Dudziak Adrianna opiekun Brniak Witold
Chłopcy U-10
Wadas Karol, Parat Oliwier, Baniak Oskar, Wąsik Szymon, Marek Patryk, Prus Dawid, Filipecki Alan, Świerczek Filip oraz Pasek Jakub opiekun Bizoń Krzysztof
Dziewczynki U-12
Barszcz Alicja, Wąsik Anna, Loda Emilia, Jezioro Katarzyna, Tomaszewska Anastazja, Przybyłowska Maja, Iwaszko Justyna oraz Szymaszek Zofia opiekun Brniak Witold
Chłopcy U-12
Stachnik Aleksander, Maniecki Krystian, Strózik Jakub, Włodarski Gabriel, Potyrała Jakub, Potyrała Kamil, Łoch Kacper, Tatarczany Adrian, Smoczyński Bartosz, Skarbek Gabriel opiekun Bizoń Krzysztof.

.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.