Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W trzy dni strzelili prawie 1000 goli. Sukcesy dębickich hokeistów.

Fot. Marek Gawle Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Hokejowego w Dębicy rocznik 2005 i młodsi razem z trenerami Michałem Wiktorem i Bartoszem Mazą.
Fot. Marek Gawle
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Hokejowego w Dębicy rocznik 2005 i młodsi razem z trenerami Michałem Wiktorem i Bartoszem Mazą.

Kilka dni temu na Stadionie Zimowym w Tychach został rozegrany V Ogólnopolski Turniej Hokeja na Lodzie w kategoriach Mini Hokej i Mini Hokej 2. Dębicką drużynę Uczniowskiego Klubu Hokejowego reprezentowały dwa teamy: dzieci urodzone w 2005 roku i młodsi oraz urodzone w 2007 roku i młodsi. Reprezentanci naszego miasta byli jednymi z najlepszych w tych zawodach.
Na lodowisku w Tychach pojawiało się blisko 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z całej Polski.
Turniej w Tychach uważany jest za nieoficjalne Mistrzostwa Polski właśnie w tych kategoriach wiekowych – mówi Michał Wiktor, trener UKH Dębica. Trener nie kryje swojego zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, którzy pokazali przysłowiowy pazur i sprawili ogromną niespodziankę eliminując w ostatnim meczu fazy grupowej zespół Polonii Bytom, awansując do 6 najlepszych drużyn turnieju.
Na słowa uznania zasługują również zawodnicy określani mianem „młodsi”, którzy grają ze starszymi kolegami, coraz mniej ustępując im zadziornością i umiejętnościami na tafli lodu. Mamy 3 takich zawodników, którzy „gonią” starszych kolegów, a na turnieju rozegrali naprawdę dobre mecze – z zadowoleniem dodaje się Emanuel Żądło, kierownik drużyny 2005 i młodsi, członek zarządu UKH Dębica.
Słów pochwały dla dębickich zawodników nie kryje też Bartosz Maza, trener bramkarzy UKH Dębica, bramkarz pierwszoligowej drużyny UKH.
Jestem w Dębicy od kilku miesięcy i jestem pod wrażeniem ile determinacji jest w tych młodych zawodnikach, jak oni podchodzą do treningu. Mogę powiedzieć, że moi bramkarze są bardzo dobrzy, a będą jeszcze lepsi, bo widzę w nich potencjał. Na słowa uznania zasługuje Oskar Wrona, który pokazał kunszt sztuki bramkarskiej – podkreśla trener Maza.
Oskar Wrona na turnieju w Tychach obchodził swoje urodziny i z tego okazji oba składy wraz z rodzicami odśpiewały mu gromkie sto lat i na tafli lodowiska było dmuchanie świeczek oraz życzenia.
W Tychach dębiczanie pokazali, że są naprawdę w świetnej formie. W rozgrywkach finałowych zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi rozegrali 5 spotkań, remisując 3 i dwa przegrywając. Ostatecznie zajęli 6 miejsce w turnieju – natomiast 5 miejsce w klasyfikacji Nieoficjalnych Mistrzostw Polski, ponieważ na miejscu 4 sklasyfikowano występujący w turnieju zespół z Czech. Jest to jak do tej pory najlepsze miejsce w historii dębickiego klubu w tej kategorii wiekowej.
Nasi najmłodsi z meczu na mecz rozkręcali się coraz bardziej, a trzeba tu zauważyć, że niektóre dzieci trenują w klubie od września ubiegłego roku – dodaje Dawid Maniak kierownik drużyny 2007 i młodsi, członek komisji rewizyjnej UKH Dębica. Mimo zaciętej walki pierwsze mecze nie miały zwycięskich wyników, ale z każdym meczem było coraz lepiej.
Ostatecznie po fazie grupowej i finałowej rocznik 2007 i młodsi zajął 9 miejsce na 10 drużyn. Gdyby turniej trwał jeszcze kilka dni nikt nie miałby z nami szans – z uśmiechem podkreślał trener Arkadiusz Burnat.
Turniejem w Tychach najmłodsi hokeiści zakończyli sezon rozgrywek 2014/2015 i teraz mają przerwę do 4 maja, później rozpoczynają treningi suche, a już od końca lipca znowu wyjadą na taflę lodowiska.
Hokej był kiedyś bardzo mocnym sportem w Dębicy. W latach 80-tych istniały w szkołach podstawowych specjalne klasy sportowe kształcące hokeistów. Od kilku lat w mieście następuje stopniowy renesans tej dyscypliny sportu. Dzięki kilku ludziom powstał Uczniowski Klub Sportowy w którym gry w hokeja może uczyć się każdy. Treningi są bezpłatne a klub zapewnia dla swoich zawodników kompletne stroje hokeistów. Oprócz młodych zawodników w hokeja grają również juniorzy i seniorzy. Ciekawostką jest również fakt, że bardzo mocną drużynę tworzą również dziewczęta występujące pod nazwą „Pantery Dębica” i osiągające bardzo dobre wyniki w tej niełatwej dziedzinie sportu.
Hokej w Dębicy nabiera tempa i jest coraz bardziej widoczny, rozpoznawalny nie tylko w Dębicy – cieszy się Marcin Hadowski, prezes klubu. Mamy naprawdę świetnych trenerów, zawodników i oczywiście rodziców, którzy poświęcają swój czas dla klubu – trzeba podkreślić, że to dla nas bardzo ważne. Zakończyliśmy sezon, od nowego zapraszamy do klas sportowych w szkołach podstawowych nr 5 i nr 11. Zapraszamy wszystkich do naszych zespołów zarówno dziewczęta i chłopców, niech rodzice przyprowadzą ich na hokej.. Dębica czeka na swojego Czerkawskiego – dodaje prezes UKH.
Wszelkie informacje dotyczące działalności klubu, grup treningowych, można znaleźć na stronie internetowej: www.hokejdebica.pl oraz na profilu www.facebook.com/ukh.debica
Skład 2007 i młodsi:
Wójtowicz Jakub, Maniak Roksana, Bieszczad Tobiasz, Stachowicz Piotr, Cebula Julian, Wojtaszek Wojciech, Bobulski Łukasz, Gwóźdź Damian,Grzyb Oskar, Węgrzyn Jagoda, Stasiowski Szymon, Sajdak Konrad, Ulak Amadeusz, Rokita Antoni, Ciszek Karol, Falarz Jakub
Skład rocznik 2005 i młodsi:
Wrona Oskar, Smagacz Igor, Róźański Dariusz, Balasa Dawid, Żądło Kamil, Bielatowicz Jakub, Woś, Wojciech, Pękala Mikołaj, Kubieniec Jakub, Kozioł Adam, Last Mateusz, Kielar Bartosz, Wolski Tomasz, Gawle Jakub

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.