Previous
Next
Previous
Next

Prawomocny wyrok wobec zabójcy z Przyborowa – materiał Radia Rzeszów

radiorSąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał w mocy wyrok siedmiu lat więzienia dla mieszkańca poddębickiego Przyborowa oskarżonego o zabójstwo 26-letniego mężczyzny. Apelacje wniesione przez prokuratora, oskarżonego i oskarżyciela posiłkowego zostały uznane za bezzasadne.
21 lipca ubiegłego roku 60-letni Grzegorz Ż. szarpał się z jednym z sąsiadów i lekko zranił go nożem. Na pomoc mężczyźnie przybiegł Rafał K. Oskarżony pchnął 26-latka nożem w klatkę piersiową. Poszkodowany zmarł w trakcie reanimacji. Grzegorz Ż. zabarykadował się następnie w swoim mieszkaniu. Zatrzymali go antyterroryści. Mężczyzna od dawna był skonfliktowany ze swoimi sąsiadami.
Sąd I instancji uznał, że oskarżony swoim czynem przekroczył granice obrony koniecznej. Jednocześnie wziął pod uwagę fakt, że w momencie popełnienia przestępstwa Grzegorz Ż. miał ograniczoną poczytalność. Sąd Apelacyjny podtrzymał te ustalenia. Wyrok jest już prawomocny.
Materiał można znaleźć pod tym linkiem
http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/36826-prawomocny-wyrok-wobec-zabojcy-z-przyborowa

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.