Previous
Next
Previous
Next

Warsztaty „Sady tradycyjne”

sady25 kwietnia  w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej odbyły się warsztaty pn: „Sady Tradycyjne”, które poprowadził Pan Grzegorz Hodun – specjalista pracujący w Instytucie Sadownictwa w Skierniewicach. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jakie znaczenie mają sady tradycyjne w Polsce i niektórych krajach europejskich, jak zaprojektować i założyć sad tradycyjny, rozmnażać oraz pielęgnować drzewa owocowe. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć więcej o przetwórstwie owoców. Kolejnym etapem warsztatów była część praktyczna, na której uczestnicy wzięli udział w pokazie szczepienia, formowania i cięcia młodych drzewek. Na zakończenie szkolenia Pan Hodun odpowiedział na pytania i przyciął drzewka nasadzone przy Centrum Edukacji Ekologicznej. Coraz częściej wracamy do tradycyjnych odmian drzew owocowych, które pomimo braku zastosowania środków ochrony roślin potrafiły przetrwać dekady. Takie szkolenia są niezwykle istotne, aby ocalić od zapomnienia tradycyjne odmiany drzew owocowych oraz przekazać wiedzę praktyczną i zachęcić do zakładania sadów przydomowych- podkreślali uczestnicy.
źródło. UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.