Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

10 uczestników bójki usłyszało zarzuty

policjaPolicjanci ustalili 10 uczestników bójki pomiędzy kibicami jednej z lokalnych drużyn piłkarskich, a kibicami z Tarnowa. Do zdarzenia doszło w marcu 2014 roku w Dębicy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wobec 6 z nich skierowany został akt oskarżenia do sądu rejonowego w Dębicy.
Do zdarzenia doszło na początku marca ubiegłego roku na rondzie im. Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. Na policję zadzwonili kierowcy, którzy jadąc tą trasą i byli naocznymi świadkami bójki pomiędzy kilkudziesięcioma osobami. Zajście trwało krótko, i jej uczestnicy szybko się rozeszli.
Prowadzone przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego postępowanie doprowadziło do ustalenia części uczestników zajścia. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zarzutów dziesięciu chuliganom.
Czterech z nich 21, 26, 27 i 30-letni mieszkańcy Tarnowa przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Zasądzona wobec nich kara to 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz kara grzywny 2 tys. złotych.
Kolejne ustalenia policjantów doprowadziły do 5 mieszkańców Tarnowa oraz jednego mieszkańca Dębicy, którzy brali czynny udział w marcowym zajściu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, jednak nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Pod koniec kwietnia br. do sądu skierowano akty oskarżenia wobec pięciu mieszkańców Tarnowa w wieku od 27 do 31 lat oraz wobec 24-letniego mieszkańca Dębicy.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.