Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Burmistrz lubi Szewczyka Dratewkę

DSCF1413Kilka dni temu w Przedszkolu Miejskim Nr 6 im. Janiny Porazińskiej w Dębicy, odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Bajkach. Niezłą wiedzą o bajkach popisał się burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, który przyznał, że najbardziej lubi bajkę o szewczyku Dratewce.
Mariusz Szewczyk razem z reprezentacją nauczycieli i Rady Rodziców zasiadł w jury konkursu, który został zorganizowany przez nauczycielki MP nr 6 Magdalenę Borowiec i Beatę Baran. Dzieci przed rozpoczęciem rywalizacji w turnieju zaprezentowały program artystyczny którego tematem były bajki. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich występu i zaprezentowanych umiejętności. Nie mniej emocjonująco było uczestniczyć w jury turnieju wiedzy o bajkach. Jak się przekonałem dzieci bardzo dużo czytają i znajomość bajek mają opanowaną perfekcyjnie – powiedział podczas turnieju burmistrz Mariusz Szewczyk.
W trakcie turnieju okazało się, że również burmistrz posiada rozległą wiedzę na temat bajek. Doskonale zna takie postacie jak Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek czy Szewczyk Dratewka. Okazało się też, że właśnie Dratewka jest ulubioną bajką Mariusza Szewczyka. Czemu? Burmistrz nie chciał zdradzić tajemnicy, ale trudno mu się dziwić. Któż z nas nie ma sentymentu do dzielnego Dratewki, który po licznych przeszkodach zdobywa rękę pięknej królewny i otrzymuje jeszcze pół królestwa?

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.