Previous
Next

Radni wsparli sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci

DSCF1424Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dębicy odbyła się zorganizowana przez przedstawicieli Oddziału Rejonowego PCK: Janusza Bieniasza i Zbigniewa Szurka zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na letni wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin.  Radni miejscy wsparli tą inicjatywę przekazując na ten cel  697 złotych.
Zbiórki  funduszy  na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin najuboższych  z terenu zarówno miasta Dębicy jak i obszaru gmin powiatu dębickiego  organizowane są przez przedstawicieli dębickiego PCK od 1999 roku.
DSCF1431 „Kwestowanie na letni wypoczynek dzieci obok propagowania honorowego dawstwa krwi jest jednym z głównych naszych działań. O wsparcie finansowe zorganizowania  pobytu dzieci z najuboższych rodzin na koloniach  zwracamy się co roku do radnych miejskich i gminnych. Dzięki dorocznym majowym kwestom w latach 2005-2014 sto pięcioro dzieci skorzystało z letniego wypoczynku” – mówi Janusz Bieniasz, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Dębicy.
Oddział Rejonowy PCK w Dębicy rozpoczął już przygotowania do zabezpieczenia  finansowego kolonii, która zaplanowana jest w sierpniu br. w Rymanowie Zdroju. Fundusze na tą kolonię pozyskiwane są zarówno z kwest przeprowadzanych podczas sesji  miejskich i gminnych, od sponsorów oraz z kwest, które w maju DSCF1433będą przeprowadzane na ulicach Dębicy. W finansowaniu  kolonii dla najuboższych dzieci  od lat uczestniczy także Urząd Miejski  w Dębicy.
„Co roku, w maju  kwestujemy  na dębickich ulicach oraz organizujemy na dębickim Rynku specjalny meeting , którego celem oprócz zbiórki funduszy jest także krzewienie idei czerwonokrzyskich” – mówi Zbigniew Szurek, autor kilku książek o PCK na ziemi dębickiej, kronikarz dębickiego PCK   i jedna  z najaktywniej od lat działających osób w tej organizacji.
Dzięki przeprowadzanym kwestom, wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz sponsorów co roku udaje się wysłać na 10 –dniową DSCF1434kolonię co najmniej dziesięcioro  dzieci z Dębicy i gmin powiatu dębickiego. W wytypowaniu dzieci do wyjazdu na taką kolonię pomagają przedstawicielom PCK  pracownicy MOPS-u i szkół. Koszt pobytu jednego dziecka na takiej kolonii wynosi ok. 800 zł.
DSCF1437DSCF1438DSCF1436

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.