Previous
Next
Previous
Next

Dzień Słoweński w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy

DSCF170021 maja w Miejskim Przedszkolu nr 1 został zorganizowany Dzień Słoweński. Przedszkolaki w specjalnym programie artystycznym zaprezentowały swoją znajomość tego kraju, zwyczaje sąsiadów ich atrakcje turystyczne,  a ich występom przyglądał się burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek oraz  dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak.

Na widowni podziwiając   występ  dzieci zasiedli także rodzice maluchów oraz osoby zaprzyjaźnione z przedszkolem i jego podopiecznymi, które na co dzień  wspierają jego działalność jak Anna Mikrut, prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” oraz Monika Garduła z T.C. Dębica.  Występy artystyczne swoich DSCF1643podopiecznych z przejęciem obserwowały nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 1 z dyrektor Anną Szczepanik na czele.

Podczas Dnia Słoweńskiego zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną przez nauczycielkę Miejskiego Przedszkola nr 1 Aleksandrę Pieprzak prezentację przybliżającą Słowenię nazywaną „zachwycającą perłą Europy” – jej historię, atrakcje turystyczne, współczesne funkcjonowanie tamtejszej społeczności.  Zaprezentowany został herb i flaga Słowenii, atrakcje turystyczne jak zamek w Lublanie, Most Smoków, Jezioro Bled  czy Jaskinia Postojna.

DSCF1657Wśród ciekawostek o których można było usłyszeć podczas tej prezentacji znalazła się informacja o tym że na terenie Słowenii znajduje się  blisko 7 000 jaskiń i że w Słowenii obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży i odpalania  fajerwerków. Za złamanie tego zakazu grozi grzywna od 400 do 1200  euro.

Podczas Dnia Słoweńskiego przedszkolaki oraz zaproszeni goście mieli także okazję wspólnie się bawić i zatańczyć do muzyki słoweńskiej, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz spróbować specjałów słoweńskiej kuchni.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.