Previous
Next
Previous
Next

Stracił prawo jazdy za prędkość – nowe restrykcyjne przepisy już działają

ss1545220659To co prawda nie w Dębicy, ale to to za pewne tylko kwestia czasu kiedy takie doniesienia będą docierać z naszego terenu. Policjanci ze Stalowej Woli podczas dzisiejszej akcji „Prędkość” zatrzymali prawo jazdy 29-letniemu mężczyźnie, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami.
Stalowowolscy policjanci prowadzący kontrole prędkości w Stalowej Woli na ulicy Energetyków tuż przed godz. 11 zatrzymali kierowcę fiata pandy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą fiata siedział 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna był trzeźwy.
Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy, ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.
Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.
źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.