Previous
Next

Misyjne Święto Dzieci

plakatMSDSpotkania z misjonarzami, zdobywanie sprawności, taniec i zabawy integracyjne – tak zapowiada się Misyjne Święto  Dzieci. Zaproszenie skierowane jest do najmłodszych z całej diecezji. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 maja przy Muzeum Etnograficznym w Tarnowie.
„Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych z okazji zbliżającego się ich święta. Gry, zabawy, konkursy będą okazją, by poznać misje. Dzieci łatwo będą mogły zauważyć, że ich rówieśnicy w krajach misyjnych żyją w trudnych warunkach. Kawałek mięsa widzą na talerzu raz w miesiącu, do szkoły może pójść jedno czy dwoje dzieci z wioski. Niestety z powodu nieodżywienia i różnych chorób dzieci często umierają. Dlatego praca każdego misjonarza wymaga naszego wsparcia i wspólnego misyjnego zaangażowania – czego piękny przykład dają nam dzieci angażujące się w dzieło Kolędników Misyjnych oraz Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci” -mówi były misjonarz ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Misyjne Święto Dzieci rozpocznie się o  godz. 15.00 na terenie Muzeum Etnograficznego, przy ul. Krakowskiej 10, a zakończy o godz.19.00.
Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci z całej diecezji, a w szczególności Kolędników Misyjnych w kolorowych strojach i parafialne Ogniska Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
W czasie spotkania odbędzie się też „Godzina misyjnych talentów”, w czasie której dzieci oraz grupy będą mogły zaprezentować swoje talenty misyjne w dowolnej formie:  śpiewu, tańca, lub krótkiej scenki teatralnej. Chętni powinni skontaktować się z organizatorami.
Misyjne Święto Dzieci organizowane jest przez Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom przy współudziale tarnowskich szkół, animatorów misyjnych, oraz dzieci i młodzieży diecezji tarnowskiej.
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.