Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tydzień Bibliotek 2015

2W dniach 8-15 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich już po raz dwunasty organizuje Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2015 odbywa się pod hasłem: „Wybieram bibliotekę”. Życie człowieka to nieustanne wybory, te codzienne jak również te istotne wybory życiowe. O uwagę i zainteresowanie odbiorcy walczą różne media a na uczestników czekają liczne oferty edukacji i rozwoju osobistego oraz sposobu spędzania wolnego czasu, dlaczego więc „wybieram bibliotekę”?
Biblioteki oprócz tego, że gromadzą i udostępniają dorobek piśmienniczy, są gwarantem stabilnego, najszerszego i zgodnego z prawem dostępu do informacji. To również miejsce interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć. Biblioteki realizując zadania edukacji informacyjnej umożliwiają zdobywanie nowych kompetencji i zapobiegają cyfrowemu wykluczeniu. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek umożliwia zaprezentowanie tych cech, które sprawiają, że biblioteka jest instytucją nieodzowną i atrakcyjną.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek i z tej okazji przygotowała ciekawy program zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na tych, którzy „wybiorą bibliotekę” czekają liczne atrakcje takie jak m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, konkurs, quiz on-line i wiele innych. Serdecznie zapraszamy!

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.