Previous
Next
Previous
Next

Zbierają nakrętki dla potrzebujących dzieci

kingaKilkanaście worków nakrętek tygodniowo, kilkadziesiąt worków w ciągu miesiąca dostarczają do Urzędu Miejskiego w Dębicy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sami pracownicy dębickiego magistratu. Ofiarowane nakrętki pomagają w sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji małych pacjentów z terenu powiatu dębickiego.
Wszystko zaczęło się około 2 lat temu. Od znajomych dowiedziałam się, że w Krakowie jest kilkuletni chłopiec Bartuś Bułat, który potrzebuje pomocy ponieważ grozi mu amputacja nóżek. Nadzieją jest operacja w Stanach Zjednoczonych której koszt zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziców chłopca. Aby sfinansować operację rozpoczęły się zbiórki funduszy na konto oraz zbieranie nakrętek po napojach. Zaczęliśmy zbierać nakrętki na sekretariacie burmistrza w Urzędzie Miejskim w Dębicy, które przynosili pracownicy, potem dołączyły do tego szkoły i inne instytucje. Chłopcu udało się pomóc i uratować jego nóżki dzięki przeprowadzonej operacji w USA. Dzisiaj Bartuś chodzi – mówi Kinga Bąba pracująca w Urzędzie Miejskim w Dębicy.
Potem akcja zbierania nakrętek była kontynuowana i kolejne dzieci uzyskiwały pomoc. Kolejnym pacjentem któremu udało się w ten sposób pomóc był Mateusz dla którego dzięki zebranym przez wielu ludzi funduszom udało się zakupić specjalny podnośnik. Teraz, od kilku miesięcy nakrętki zbierane są dla chorej na mukowiscydozę i
potrzebującej przeszczepu płuc Kamili. Rodzice Kamili przyjeżdżają do Urzędu Miejskiego w Dębicy po odbiór worków z nakrętkami. Zgłaszają się także po nie do Szkoły Podstawowej nr 9. Bardzo cieszę się, że wiele ludzi znajduje czas na to, aby podzielić się z potrzebującymi tym co i tak może trafić do śmieci. A dobrze wykorzystane potrafi pomóc chorym – dodaje Kinga Bąba.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.