Previous
Next
Previous
Next

Zwyciężyli w konkursie Aviv-y

psm_057„TO MNIE WAŻNE ” – to motto ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację Aviva ,którego staliśmy się finalistami w II edycji. Konkurs adresowany jest do stowarzyszeń , organizacji pozarządowych, placówek oświatowych jak również osób fizycznych współpracujących z organizacjami pozarządowymi. Aby wziąć udział w konkursie trzeba było zarejestrować inicjatywę społeczną , która ma na celu pomoc rodzicom w edukacji i rozwoju dzieci do 12 roku życia . Nasza inicjatywa „Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie” miała na celu zakup małych kontrabasów na których mogły by zaczynać naukę dzieci od 6 roku życia. Inicjatywa którą zarejestrowaliśmy opiewała na kwotę 25.000 złotych. Następnym etapem konkursu było głosowanie internetowe którego celem było zdobycie jak największej ilości głosów będące dowodem akceptacji społecznej danej inicjatywy. 20 czołowych inicjatyw ,które zdobyły największą ilość głosów przechodziły do kolejnego etapu konkursu w którym jury konkursowe wyłoniło kilka inicjatyw , które zostały finalistami II edycji konkursu. Inicjatywa „Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie” zdobyła 23000 głosów dzięki czemu uplasowała sie na 10 miejscu. Komisja konkursowa drugiej edycji konkursu wyłoniła naszą inicjatywę przeznaczając na realizację naszego projektu 15.000 tyś. Zgodnie z umową zawartą z przedstawicielami Zarządu Fundacji Aviva za otrzymaną kwotę zakupiliśmy trzy kontrabasy w rozmiarze 1/10 , 1/4 , oraz 1/2, które stały się własnością PSM w Dębicy. Zakupione instrumenty nie zaspokoją w pełni potrzeb naszej szkoły w bazę instrumentalną ale są doraźną pomocą w edukacji kontrabasowej najmłodszej młodzieży. Małe kontrabasy są drogimi instrumentami , tak wiec wielu rodziców nie stać na zakup instrumentu dla swojego dziecka , które chciało by zacząć naukę gry na kontrabasie . Edukacja kontrabasowa w środowisku jest bardzo potrzebna gdyż brakuje w lokalnym środowisku kontrabasistów do realizacji różnych projektów muzycznych i artystycznych w zespołach folklorystycznych, jazzowych , rozrywkowych ,a nawet projektach operowych realizowanych przez Pawła Adamka , które co roku przyciągają tysiące widzów . 20 maja bieżącego roku przedstawiciel Zarządu Fundacji Aviva oficjalnie przekazał na ręce dyrekcji szkoły zakupione instrumenty z których mogą już korzystać najmłodsi kontrabasiści.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.