Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Goodyear wprowadza opony ciężarowe Dębica do oferty dla sieci TruckForce

11862.jpgGoodyear rozszerza kompleksową ofertę opon ciężarowych o ogumienie marki Dębica. Od stycznia na rynku pojawiły się dwie nowe linie opon: Dębica DR do transportu drogowego oraz Dębica DMS do zastosowań mieszanych. To propozycja dla flot, które zwracając szczególną uwagę na cenę ogumienia chcą stosować opony o zrównoważonych osiągach i sprawdzonej jakości. Nowe produkty są dostępne wyłącznie w liczącej dwa tysiące punktów, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear TruckForce.
Nowa linia opon ciężarowych Dębica została zaprojektowana i rozwinięta w Europie, a jej wytwarzaniem zajmują się zakłady produkcyjne Goodyeara zlokalizowane na Starym Kontynencie i w Turcji. Asortyment opon Dębica do transportu drogowego obejmuje ogumienie: DRS na oś kierowaną, DRD na oś napędową i DRT dla naczep. Od stycznia dostępne są również produkty Dębicy do zastosowań mieszanych: DMSS na oś kierowaną, DMSD na oś napędową i DMST dla naczep. Ta nowa linia opon ciężarowych – oferowana na europejskich rynkach – wyróżnia się zrównoważonymi osiągami, solidną konstrukcją, a także sprawdzoną jakością karkasu, zapewniającą wysoką podatność na bieżnikowanie. Ponadto wszystkie opony ciężarowe Dębica posiadają symbol M+S, który oznacza, że spełniają wymogi stawiane przez europejskie ustawodawstwo oponom zimowym.
„Dzięki rozszerzeniu oferty o opony ciężarowe Dębica partnerzy serwisowi TruckForce mogą oferować klientom – dla których najważniejsza jest cena opony – ogumienie o zrównoważonych osiągach i sprawdzonej jakości. Nowa marka opon ciężarowych wyróżnia się wysoką trwałością i podatnością na bieżnikowanie, co pomoże flotom obniżać koszty operacyjne” – powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Wprowadzenie marki Dębica wyłącznie w ogólnoeuropejskiej sieci partnerów serwisowych TruckForce to dobra wiadomość dla nich i ich klientów. Z jednej strony marka Dębica pomoże dostawcom usług TruckService rozwijać się poprzez poszerzenie oferty produktowej o markę opon dostępną na wyłączność,
a z drugiej strony floty zwracające szczególną uwagę na cenę mają teraz możliwość wyboru niezawodnych opon ciężarowych, wyróżniających się dobrymi parametrami po przystępnej cenie i co ważne, dostępnych u zaufanego dostawcy usług oponiarskich dla pojazdów ciężarowych” – dodał Nigel Sowerby, dyrektor ds. sprzedaży opon ciężarowych  i rozwoju usług, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.
Asortyment opon Dębica do transportu drogowego Opony Dębica DRS na oś kierowaną wyróżniają się unikalną rzeźbą bieżnika z solidnym żebrem i specjalnie ułożonymi zygzakowatymi elementami oraz lamelami. Ponadto posiadają trwałą osnowę oraz specjalnie zaprojektowaną mieszankę bieżnika. Te rozwiązania zapewniają wysokie przebiegi i równomierne zużycie ogumienia. Poza tym opony zapewniają dobrą efektywność paliwową, są trwałe oraz można je bieżnikować. Posiadają też oznaczenie M+S.  Z kolei opony DRD na oś napędową wyróżnia układ bloków bieżnika z poprzecznymi rowkami o optymalnym rozstawieniu i kształcie bloków. Ogumienie DRD – podobnie jak opona DRS – posiada trwałą osnowę i specjalnie zaprojektowaną mieszankę bieżnika
oraz również jest oznaczone symbolem M+S. Najważniejsze zalety tej opony to długa żywotność, utrzymywanie parametrów trakcyjnych przez cały okres eksploatacji, niski poziom hałasu, trwałość i dobra przyczepność.
Cechą charakterystyczną ogumienia DRT do naczep jest sprawdzona rzeźba bieżnika o specjalnej mieszance dopasowanej do konstrukcji osnowy. Inne zalety opony to: długie przebiegi, równomierne zużycie i duża podatność na bieżnikowanie oraz oznaczenie M+S.
Asortyment opon Dębica do zastosowań mieszanych W ofercie Dębicy znalazły się także produkty dla pojazdów pracujących na różnych nawierzchniach, na przykład wywrotek. Operatorzy mają do wyboru opony:
DMSS na oś kierowaną, charakteryzujące się bieżnikiem o głębokich rowkach i zygzakowanych krawędziach żeber;
DMSD na oś napędową z bieżnikiem o otwartych barkach, zygzakowatych krawędziach żeber i żebrem centralnym. Obie opony noszą oznaczenie M+S,
a ich mieszanka bieżnika i solidne osnowy zaprojektowano do pracy w trudnych warunkach – zarówno na drogach, jak i poza nimi;
DMST do naczep, w konstrukcji których zastosowano technologię wzmocnionej osnowy (Enhanced Casing Technology) ze specjalną mieszanką bieżnika odporną na zużycie. Ponadto w ich budowie wykorzystano cztery żebra oraz bloki w kształcie litery S ze specjalnym rozkładem ich wysokości oraz elementami zapobiegającymi wbijaniu się kamieni. Ogumienie to oferuje długie przebiegi, dobrą ochronę i odporność na uszkodzenia, czy przecięcia przez kamienie oraz znakomitą trakcję. Podobnie jak siostrzane opony z tej linii również posiada oznaczenie M+S. Wszystkie te parametry są niezbędne w docelowych zastosowaniach tych opon, szczególnie  na nieutwardzonych nawierzchniach zimą. Warto też pamiętać, że wszystkie nowe opony ciężarowe Dębica można pogłębiać  i bieżnikować na gorąco jako opony Next Tread.
Rozszerzenie oferty o opony ciężarowe marki Dębica i ich wyłączna dostępność w punktach zrzeszonych w sieci TruckForce jest elementem strategii Goodyear proponowania wysokiej jakości produktów, innowacyjnych rozwiązań i specjalnych usług dla pojazdów ciężarowych, w ramach tej ogólnoeuropejskiej sieci. W jej skład wchodzi ponad 2000 warsztatów, w tym popularni partnerzy tacy jak Premio.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.