Previous
Next
Previous
Next

Już od dziś nowa karta PKLpass dostępna dla narciarzy i turystów

PKL25 stycznia z myślą o miłośnikach sportów zimowych i turystach Polskie Koleje Linowe wprowadziły PKLpass. Nowa usługa pozwoli kupować bilety i skipassy na wiele ośrodków, bez kolejki i w atrakcyjnych cenach.
Z PKLpass będzie można korzystać na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, Gubałówce, Palenicy, Górze Żar i Górze Parkowej.
– W ciągu roku nasze ośrodki odwiedzają 2 miliony narciarzy i turystów. Aż 200 tys. z nich korzysta ze skipassów, inni z biletów turystycznych. Zależy nam na tym by mogli je nabywać w najbardziej wygodny sposób, bez oczekiwania w kolejce. PKLpass to umożliwi. Przygotowaliśmy również atrakcyjną ofertę promocyjną – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu PKL S.A.
Jak działa PKLpass?
Karta PKLpass jest bezpłatna. Każdy użytkownik otrzyma ją kupując skipass w kasie, w biletomacie lub w sklepie internetowym (przez stronę www.pkl.pl).
– Skipass wydany w kasie jest od tej pory jednocześnie kartą PKLpass – wystarczy go po prostu po jeździe na nartach zachować na następny raz. Jeśli zakupu biletu lub skipassa dokonamy online, PKLpass zostanie przesłany na wskazany adres lub będzie na nas czekał w biletomacie. Zarejestrowani użytkownicy naszego sklepu dostaną nową kartę automatycznie – wyjaśnia Patryk Białokozowicz.
Nowe automaty są już dostępne w Zakopanem przy dolnej stacji Gubałówka, w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch, na Jaworzynie w Krynicy oraz na Palenicy i Górze Żar. Za ich pośrednictwem możliwe będzie doładowanie PKLpass. Zasilić kartę będzie można także przez Internet. Tym samym wizyty w kasie staną się niepotrzebne. Aby przystosować ośrodki do obsługi PKLpass w Palenicy i na Górze Żar zmodernizowane zostały bramki narciarskie.
– Karty są nowoczesne i mają daleki zasięg – narciarz przechodzący przez bramki nie będzie musiał ich przykładać do czytnika, wystarczy że PKLpass będzie w kieszeni – mówi Patryk Białokozowicz.
Aby dokończyć rejestrację i aktywować konto, po otrzymaniu PKLpass należy wejść na stronę sklepu PKL i wpisać do systemu unikalny numer karty. Te dwa kroki wystarczą, aby cieszyć się swobodą korzystania z kolejek górskich i wyciągów.
Jedna karta – wiele korzyści
Zakup PKLpass pozwoli korzystać ze specjalnie przygotowanych promocji. Na początek będzie to opcja zakupu biletów turystycznych na Kasprowy Wierch w sezonie wysokim, po cenie obowiązującej w sezonie niskim. Ponadto już niebawem ruszy dodatkowa promocja, w której przy zakupie trzech skipassów całodniowych czwarty nabędziemy z 10 proc. zniżką. Kupując trzy skipassy całodniowe na różne ośrodki, czwarty na kolejny ośrodek będzie można nabyć z kolei o 15 proc. taniej. Zniżki są naliczane od kwot podanych w aktualnym cenniku na sezon 2016.
– To dopiero pierwsze oferty promocyjne. W miarę wdrażania programu będziemy oferowali naszym klientom kolejne korzyści. Planujemy również nawiązanie współpracy z hotelami, restauracjami i sklepami w lokalizacjach naszych ośrodków, tak aby posiadacze karty mogli korzystać ze zniżek także u naszych partnerów. W przyszłości w ramach PKLpass powstanie również system lojalnościowy oparty na punktach. Każdy zakup, przejechane kilometry i odwiedziny w naszym ośrodku będą dawały punkty wymieniane na korzyści – mówi Patryk Białokozowicz.
W planach PKL jest również budowa aplikacji na smartphony, umożliwiającej jeszcze szybszy zakup karnetów z minimalnym dostępem do Internetu.
Polskie Koleje Linowe to zakopiańska firma – największy w Polsce operator kolei górskich z 80-letnią tradycją, działający w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica, Góra Żar). Priorytetem PKL jest rozwój i podnoszenie jakości usług dla narciarzy i turystów. Firma zadeklarowała i planuje przeprowadzenie m.in. wielomilionowych inwestycji na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. PKL są największym prywatnym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Prowadząc działalność zwracają szczególną uwagę na poszanowanie tatrzańskiej przyrody.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.