Previous
Next

Nominacje na wyższe stopnie oficerskie i wręczenie medali dla rodziców żołnierzy którzy pełnili wzorowo służbę wojskową

???????????????????????????????26 stycznia 2016 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie oficerskie osobom z terenu powiatu dębickiego oraz medali dla rodziców żołnierzy którzy wzorowo pełnili służbę wojskową. W gronie mianowanych na wyższy stopień wojskowy kapitana znalazł się Edmund Książek, który za 3 dni obchodził będzie swoje 90 urodziny.
Akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe podczas uroczystości w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego z rąk zastępcy wojskowego komendanta w Mielcu majora Sławomira Bieniasza odebrały trzy osoby. Akt mianowania na stopień plutonowego wręczono mieszkańcowi Gminy Dębica Andrzejowi Rakoczemu. Na stopień starszego kaprala mianowany został Marcin Gęsiorski z Dębicy, natomiast trzecim mianowanym na wyższy stopień wojskowy został Edmund Książek który uzyskał stopień kapitana. Specjalne medale dla rodziców żołnierzy którzy pełnili wzorowo służbę wojskową wręczono dwóm mieszkankom Gminy Żyraków: Janinie Borowiec i Anieli Szęszoł oraz mieszkance Dębicy Marii Buczyńskiej.
Wszystkim mianowanym i wyróżnionym serdeczne gratulacje złożył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk: „Jest mi niezmiernie miło gość u nas wszystkich Państwa, którzy w tak zaszczytny sposób przyczynili się do rozwoju naszej polskiej armii. Do Pana Edmunda kieruję natomiast specjalne ukłony. 90 lat – takiego wieku nie każdy z nas dożyje tym bardziej składam najserdeczniejsze życzenia kolejnych lat w zdrowiu i obyśmy się znowu spotkali za rok przy kolejnych mianowaniach i wyróżnieniach” – powiedział podczas uroczystości burmistrz Mariusz Szewczyk.
W uroczystości składając gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności uczestniczyli również: wice starosta dębicki Mateusz Pasek, zastępca wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula, zastępca wójta Gminy Żyraków Grzegorz Reguła oraz Maciej Małozięć , sekretarz Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych AK Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy.  Uroczystość uświetnił występ młodzieży z grupy Safo działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.