Previous
Next
Previous
Next

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych już po raz dziesiąty

DSCF9757Ponad 45 nagród i wyróżnień przyznało jury uczestnikom Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Podsumowanie odbyło w 27 stycznia br. w Galerii Sztuki MOK w  Dębicy. Do jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu zgłoszono 84 szopki w czterech kategoriach; uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, osoby niepełnosprawne oraz szopka rodzinna. Komisja konkursowa w składzie: ks. Stanisław Kołodziej, Ryszard Kucab,
Mariola Zając, Magdalena Daniek, Barbara Pelczar – Białek i Agnieszka Mądro podkreśliła wysoki poziom artystyczny prac, ich bogactwo oraz ogromną pomysłowość autorów. Dodatkową Nagrodę Specjalną  przyznał kierownik Galerii Sztuki MOK. Laureaci oraz uczestnicy konkursu oprócz dyplomów i nagród otrzymali folder wystawy, specjalnie wydany z okazji jubileuszu konkursu. Tworzenie szopek bożonarodzeniowych ma wielowiekową tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie i głęboko zakorzenioną w obrzędowości polskich Świąt Bożego Narodzenia. Powiat dębicki poprzez organizację konkursu przyczynia się do kultywowania tej pięknej tradycji.
Katalog z nagrodzonymi szopkami można zobaczyć pod tym linkiem:
http://www.powiatdebicki.pl/images/Aktualnosci/Ogolne/2016/13/folder.pdf
źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.