Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Turniej Gier i Zabaw w Dębicy

DSC01608 (Copy)12 stycznia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się zorganizowany pod honorowym patronatem burmistrza Mariusza Szewczyka Turniej Gier i Zabaw zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Młody Obywatel”.

Turniej Gier Turniej Gier Dsc01818 (copy) Turniej Gier Turniej Gierturniej 2016 Turniej Gier Turniej Gier Turniej Gier turniej 2016Turniej Gier Turniej Gier Turniej Gier turniej 2016 Turniej GierTurniej Gier Turniej Gier turniej 2016 Turniej Gier Turniej GierTurniej Gier Turniej Gier Turniej Gier Turniej Gier Turniej GierTurniej Gier Turniej Gier

Organizatorem programu „Młody Obywatel”  w ramach którego jest realizowany projekt „Kronika Sportowa” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK. W Dębicy projekt ten jest realizowany przez Grupę Młodych Obywatelek działających w Zespole Szkół Ekonomicznych.
„Nasze działanie realizowane w ramach tego programu polegało na przypomnieniu dawnych gier i zabaw, które stanowią dziedzictwo naszego regionu. Młodzież zebrała relacje członków swoich rodzin i spisała ich wspomnienia dotyczące dawnych gier i zabaw” – mówi Dorota Rustyn – Ługowska, opiekun Grupy Młodych Obywatelek działających przy ZSE w Dębicy.

O  przypomnienie zabaw i gier z dzieciństwa został poproszony także burmistrz Mariusz Szewczyk. „W dzieciństwie podczas zabaw na podwórku graliśmy m.in. w badmintona czy „zbijaka”, który był dla mnie chyba najciekawszą grą, bo mogliśmy pograć piłką, a z tą miałem do czynienia od wczesnej młodości. Pamiętam też zabawy w które bawiły się dziewczyny: skakanie na skakance czy popularna gra w gumę.  Często też bawiliśmy się w „chowanego”, a w domu graliśmy w „Państwa Miasta” czy „statki” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Podczas turnieju w którym wzięło udział kilkunastu uczniów oraz zaproszeni goście m.in. burmistrz Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar – Białek i dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy  Krzysztof Górecki młodzi ludzie zademonstrowali różne, popularne w latach 70/80/90  gry i zabawy podwórkowe.

 źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.