Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Podsumowano projekt „Centrum Systemowego Rozwoju Dzieci i Młodzieży”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd stycznia do grudnia 2015 roku Katolickie Centrum Edukacji KANA realizowało projekt edukacyjny pn. Prowadzenie Centrum Systemowego Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Dębica adresowane było do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów mieszkających na terenie Dębicy, a także do ich rodziców. Z wielu proponowanych form cyklicznej aktywności edukacyjnej skorzystało blisko pół tysiąca młodych mieszkańców miasta, a w projekt zaangażowali się także ich rodzice.
Oferta Katolickiego Centrum Edukacji KANA, które powstało w Dębicy w lipcu 2014 roku, doskonale wpisała się zapotrzebowanie mieszkańców regionu. Centrum świadczy pomoc uczniom wszystkich typów szkół. KANA prowadzi i propaguje takie formy edukacji dzieci i młodzieży, które zmierzają do wszechstronnego rozwoju duchowego, intelektualnego oraz fizycznego, umożliwiając zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w życiu zawodowym i rodzinnym.
„W ramach projektu dla uczniów szkół z terenu Dębicy zrealizowanych zostało blisko 1000 godzin zajęć edukacyjnych – przedmiotowych i językowych, m.in. z zakresu matematyki, biologii, informatyki, plastyki czy języków obcych. Dzieci miały także okazję do uczestnictwa w warsztatach z udziałem psychologów, dietetyków czy logopedów” – mówi Maciej Małozięć, dyrektor Katolickiego Centrum Edukacji KANA w Dębicy.
Zajęcia w KANIE spotkały się dużym zainteresowaniem. Z powodu ograniczonej liczby miejsc wielu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów nie mogło zostać przyjętych na zajęcia. W niektórych grupach na jedno miejsce przypadało 3 chętnych uczniów.
Poza zajęciami dla podstawówek i gimnazjów KANA organizuje także zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych, dofinansowane ze środków powiatu dębickiego, a także zajęcia dla osób dorosłych. Łącznie na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 uczęszcza ponad 400 mieszkańców powiatu dębickiego.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.