Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmiana pokoleniowa w OSP Łęki Dolne

zmiana-pokoleniowa-w-osp-leki-dolneStarsi druhowie „przekazali” pałeczkę młodszym strażakom OSP w Łękach Dolnych. Podczas walnego zebranie podsumowano ostatni rok oraz przeprowadzono głosowanie do zarządu jednostki.
– Zmiany są istotne. Nasi starsi koledzy zadecydowali, że najwyższa pora na zmianę pokoleniową. Bez wątpienia dotychczasowemu zarządowi należą się gorące podziękowania za trud włożony w rozwój naszej jednostki. Chcemy godnie kontynuować ich dzieło – zapewnia Mirosław Miczek, prezes zarządu OSP Łęki Dolne.
Najważniejszym zadaniem, jaki postawił sobie nowy zarząd jest zakup nowego samochodu bojowego. – Dysponujemy lekkim wozem zakupionym stosunkowo niedawno oraz średnim samochodem, który jest bardzo wysłużony, ponieważ ma już 38 lat – tłumaczy Mirosław Miczek. Obecnie OSP Łęki Dolne ma 58 członków, w tym aż 20 zrzeszonych w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. W jej składzie nie brakuje dziewcząt. Strażacy słyną z podejmowania nieszablonowych inicjatyw. Niedawno byli zaangażowani w „Szlachetną Paczkę”. Włączyli się również w akcję rozdawania jabłek.
– Cała nasza służba jest wolontariatem. Staramy się pomagać na różne sposoby – dodaje Mirosław Miczek. Warto wspomnieć, że OSP Łęki Dolne zakwalifikowano do drugiego etapu konkursu PKN Orlen „Strażacy na medal”. W głosowaniu internetowym jednostka zajęła 3. miejsce na ok. 130 startujących. Ostateczny werdykt należy do kapitułu konkursu.
Źródło. UM PIlzno
Skład nowego zarządu:
Prezes – Mirosław Miczek
Zastępca prezesa – Jarosław Kula
Naczelnik – Damian Miczek
Zastępca naczelnika – Krzysztof Partyka
Skarbnik – Paweł Kula
Sekretarz – Łukasz Śpiewak
Gospodarz – Jacek Kita
Członek zarządu – Piotr Łazowski

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.