Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

9 projektów zostanie zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Dębicy

???????????????????????????????Przebudowa ulicy Granicznej, budowa skoczni do skoku w dal, budowa placu zabaw i modernizacja zabytkowego parku przy DK Śnieżka to cztery z dziewięciu projektów na które dębiczanie oddali najwięcej głosów podczas głosowania na Budżet Obywatelski Dębicy 2016. 22 stycznia w Urzędzie Miejskim ???????????????????????????????w Dębicy odbyła się konferencja prasowa podczas której burmistrz Mariusz Szewczyk przedstawił listę projektów, które uzyskały największą liczbę głosów i zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

W głosowaniu wzięło udział ogółem ???????????????????????????????4794 osób, które łącznie oddały 10 225 głosów. Aż 9 722 głosy zostały oddane za pośrednictwem Internetu. W sposób tradycyjny wypełniając formularz papierowy oddano zaledwie 476 głosów. Spośród 10 225 głosów jedynie 27 głosów zostało uznanych za nieważne. Najliczniejszą grupę głosujących stanowili ludzie między 26-40 rokiem życia (3418 głosów). Osoby w wieku do lat 25 oddały 2125 głosów, natomiast głosujący w przedziale wiekowym 41-55 oddały 2228 głosów. Nieco więcej bo 2427 głosów oddały osoby w wieku 56 i więcej lat. W gronie głosujących większą aktywnością wykazały się kobiety, które oddały 5303 ważne głosy, natomiast mężczyźni zagłosowali 4895 razy.

W wyniku przeprowadzonego głosowania największą liczbę Gosów uzyskały poniższe projekty i to one zostaną zrealizowane w ramach pierwszego w historii Dębicy budżetu obywatelskiego:

1. Przebudowa ulicy Granicznej, 240 tys. zł – 606 ważnych głosów.

2. Budowa skoczni do skoku w dal przy boisku wielofunkcyjnym w Szkole Podstawowej nr 10 im. Ks. Prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy ul. Huberta Wagnera 4, 11 tys. zł – 534 ważnych głosów.

3. Budowa dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej Nr 12, 80 tys. zł – 488 ważnych głosów.

4. Budowa placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Dębicy na ul. Gawrzyłowskiej 83 na działce nr 336, 80 tys. zł – 478 ważnych głosów.

5. Spektakl – widowisko taneczne „Magia wokół nas”, 20 tys. zł – 475 ważnych głosów.
6. Rozbudowa Street Workout Parku mieszczącego się w ogródku jordanowskim, w celu propagowania sportu na świeżym powietrzu, oraz w celu propagowania zdrowego trybu życia dla osób w każdym wieku, 29 tys. zł – 472 ważnych głosów.

7. Remont chodnika przy ulicy Starzyńskiego w Dębicy, 79 998,68 zł – 454 ważnych głosów.

8. Modernizacja i remont parku zabytkowego DK Śnieżka ul. E. Bojanowskiego 18, 125 tys. zł. – 419 ważnych głosów.

9. Modernizacja budynku zaplecza socjalnego przy stadionie sportowym przy ul. Kościuszki, 135 tys. zł – 412 ważnych głosów.

Lista projektów Budżetu Obywatelskiego Dębicy 2016 które uzyskały największą liczbę głosów i zostaną zrealizowane znajduje się  pod adresem:  https://budzetobywatelskidebicy.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.