Previous
Next
Previous
Next

Aresztowani sprawcy rozboju

PolicjaW ubiegły piątek sąd zastosował areszt tymczasowy wobec dwóch mieszkańców Dębicy. Mężczyźni są podejrzani o rozbój na uczniach jednej z dębickich szkół. Podczas zajęć sportowych weszli na salę i zażądali wydania koszulek klubowych.
Do zdarzenia doszło 1 lutego na terenie hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Dębicy. O zdarzeniu poinformował nauczyciel prowadzący zajęcia lekcyjne. Z ustalonych przez policjantów informacji wynika, że na salę weszło pięciu mężczyzn. Osoby te zażądały od dwóch uczniów wydania koszulek sportowych z emblematami i barwami jednego z dębickich klubów piłkarskich.
Poinformowany o zdarzeniu oficer dyżurny dębickiej policji skierował na miejsce patrol prewencji. W wyniku podjętych działań tego samego dnia dębiccy policjanci zatrzymali dwóch napastników. Okazali się nimi 22 i 24-letni mieszkańcy Dębicy. W wyniku prowadzonych działań 4 lutego policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców opisanego rozboju. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec zatrzymanych przestępców Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie wyjaśni udział innych osób w tym przestępstwie. Prowadzi je Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Źródło: KWP Rzeszów
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.