Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Dębicy

wiezienie18 lutego 2016 roku pracownicy Zakładu Karnego w Dębicy po raz szósty w historii obchodzili święto Służby Więziennej. Uroczystość ta była świetną okazją do wręczenia odznaczeń i awansów wyróżnionym funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Dębicy jako wyrazu uznania ich profesjonalnej służby.
Obchody Święta Służby Więziennej stanowią nawiązanie do tradycji II Rzeczypospolitej. To właśnie w dniach 7 i 8 lutego 1919 roku Naczelnik Państwa Marszałek Józef Piłsudski podpisał dekrety, które tworzyły podwaliny nowoczesnego więziennictwa w odrodzonej Polsce. Dokonania współczesnej Służby Więziennej zgodnie z mottem „Ochrona, Bezpieczeństwo, Resocjalizacja” są dowodem na rzeczywisty profesjonalizm, zaangażowanie wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Codzienne działania jednostki skierowane są zarówno na ochronę społeczeństwa, jego bezpieczeństwo jak i na resocjalizację skazanych, co wpływa na dobro lokalnej społeczności. Podczas uroczystości Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy ppłk Bogdan Witkoś podsumował funkcjonowanie jednostki za rok 2015. Natomiast w imieniu awansowanych i odznaczonych por. Marek Krok podziękował za uznanie i jednocześnie wyraził przekonanie, że otrzymane awanse to przede wszystkim zobowiązanie do dalszych starań w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych oraz sumiennej pracy. Zebrani goście na ręce Dyrektora Zakładu Karnego złożyli uroczyste życzenia i gratulacje dla kierownictwa zakładu oraz wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Dębicy.
W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Zastępca Burmistrza Wojciech Iwasieczko, Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Marek Grabek, Kapelan Zakładu Karnego w Dębicy Ksiądz Marek Bołoz, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys,  Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW Robert Moskal, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW Krzysztof Parys oraz przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów.
Obchodzone od kilku lat w dębickiej jednostce Święto Służby Więziennej z szerokim udziałem władz samorządowych, przedstawicieli środowiska lokalnego, policji, straży pożarnej, prokuratury, telewizji, radia i prasy oraz kontrahentów i podmiotów współpracujących z Zakładem Karnym doskonale wpisuje się w realizowaną na co dzień w placówce koncepcję transparentności w kontaktach ze środowiskiem zewnętrznym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.