Previous
Next

Dzięki karcie korzystają ze zniżek

karta-seniora-20160225082325Od września 2015 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał ponad 180 Kart Seniora. Koordynacją Programu Dębicka Karta Seniora zajmuje się MOPS, który przyjął dotychczas ogółem 216 wniosków o wydanie takich kart. Większość z nich trafiła już do właścicieli bądź czeka na odbiór w Domu Seniora.

Mieszkańcy Dębicy, którzy ukończyli 65. rok życia nadal mogą w Domu Seniora składać wnioski o przyznanie Dębickiej Karty Seniora, która będzie upoważniała ich do korzystania z różnego rodzaju zniżek i ulg. Na razie karta uprawnia jej posiadaczy do skorzystania z 50 procentowej zniżki na ofertę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na usługi Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Na preferencyjnych zasadach seniorzy mogą również korzystać z imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i innych miejskich jednostek organizacyjnych.

Program został opracowany, aby ułatwić seniorom dostęp do usług kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych świadczonych przez jednostki organizacyjne Miasta Dębica oraz stworzyć możliwości skorzystania z ulg i zniżek przy zakupie towarów lub usług oferowanych przez inne podmioty, które zgłoszą deklarację przystąpienia do programu, co ma na celu uaktywnić starszych mieszkańców Dębicy.

,,Seniorzy są bardzo zadowoleni z tego, że mają blisko do Domu Seniora, bo budynek znajduje się w samym centrum miasta. Dzięki temu mogą tam z łatwością składać wnioski i odbierać karty, w czym bardzo pomagają pracownicy Domu Seniora” –  mówi Jadwiga Sak zajmująca się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej koordynacją programu.

Posiadacze karty wyrażają duże zadowolenie z licznych ulg i zniżek, dzięki którym częściej korzystają z Miejskiej Komunikacji Samochodowej, oferty dębickiego aquaparku i kina. Seniorzy chcieliby jednak, aby do oferty Dębickiej Karty Seniora dołączyły się apteki. Zniżki na zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego i medykamentów w znacznym stopniu pomogłyby starszym mieszkańcom Dębicy i poprawiły ich sytuację finansową.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.