Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

“Mały bucik dla czarnego Brata”

Dziecięce buty w dobrym stanie można przynosić lub przesyłać do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Trafią one później na misje.
„Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także kiedy są dziurawe i powiązane drutem” – opowiada ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Były misjonarz zwraca uwagę, że w polskich domach czasami trzyma się w szafach dobre buty, bo używane były przez dzieci tylko przez kilka miesięcy.
Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom zachęcają wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce.
„Pragniemy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej duchowej troski, a także modlitewnego wsparcia, którymi chcemy otoczyć misjonarzy oraz ich podopiecznych w afrykańskich wioskach” – dodaje ks. Boraca.
Paczki z dopiskiem „Mały bucik dla czarnego Brata” można przesyłać na adres: Wydział Misyjny Kurii Tarnowskiej, ul. Legionów 30; 33-100 Tarnów.
Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze. Zostaną one przewiezione w kontenerze razem z innymi rzeczami potrzebnymi w edukacji dzieci w Afryce.
Szkoły i parafie pragnące dowiedzieć się więcej o pracy misjonarzy i dzieci żyjących w krajach misyjnych mogą kierować swoje zaproszenia do animatorów misyjnych pisząc na adres mailowy: misje@diecezja.tarnow.pl Młodzież i kapłani chętnie opowiedzą o tym uczniom oraz członkom ruchów i stowarzyszeń katolickich.
Źródło: RDN Małopolska
Foto arch. Wydziału Misyjnego

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.