Previous
Next
Previous
Next

Sabaton znów wystąpi w Straszęcinie!

IMG_6527
Czad Festiwal ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji. Organizatorzy postanowili spełnić życzenia festiwalowiczów (mikołajkowa ankieta) i zaprosili szwedzką grupę Sabaton, która będzie drugim headlinerem festiwalu. Zespół cieszy się w Polsce ogromną popularnością, rzesze oddanych fanów szczelnie wypełniają hale i stadiony, na których występują Szwedzi. Ich występy to zawsze iście wybuchowe show. Pirotechnika, militarna sceneria, czołg (!) na scenie – kto choć raz był na ich koncercie, ten wie o czym mowa. Wiedzą to z pewnością fani festiwalu, którzy pamiętają ich występ podczas drugiej edycji. Kolejnym obok Sabatonu zespołem o mocnym brzmieniu jest Ensiferum. Ta pochodząca z Finlandii grupa jest jednym z najlepszych folk metalowych zespołów w Europie.
Enter Shikari to Brytyjski zespół, którego muzykę trudno jednoznacznie sklasyfikować. Najczęściej jednak jest określana jako mieszanka post-hardcoru i muzyki elektronicznej. W warstwie tekstowej Enter Shikari porusza najaktualniejsze kwestie społeczno-polityczne. W 2015 roku grupa z sukcesem występowała na największych letnich festiwalach. Występ na Czadzie będzie częścią trasy promującej ostatni krążek grupy „Mindsweep”. Do punkowego składu dołącza legendarny amerykański zespół NOFX. Będzie to pierwszy w Polsce festiwalowy występ NOFX. Grupa z ogromnym dorobkiem muzycznym (10 albumów, 15 EP-ek, 7 singli oraz własny reality show – „Backstage Passport” – zaglądający za kulisy ich tras koncertowych z właściwym dla zespołu przymrużeniem oka) jest doskonałym uzupełnieniem line-up’u i zapowiada potężną dawkę punkowej eksplozji. Pierwszym w line-up’ie artystą reggae jest pochodzący z Francji Dub Inc. Ich muzyka to niesamowicie energiczna mieszanka reggae, dancehall i world music. Grupa doskonale znana polskiej publiczności jest świetnym wyborem dla festiwalowej sceny reggae.
A kogo z polskich artystów będzie można posłuchać na Czadzie? Jedyna jak do tej pory solowa piosenkarka, która wystąpi na festiwalu to Mela Koteluk. Zjawiskowa artystka, równie piękna i eteryczna jak tworzone przez nią teksty będzie swoistą przeciwwagą dla cięższego brzmienia. Laureatka wielu nagród, w tym prestiżowych Fryderyków, ma w swoim dossier tak imponujące dokonania jak wspieranie swoim głosem Scorpions oraz Gaby Kulki. Pozytywne zakręcenie i niekontrolowaną radość zagwarantuje Wiewiórka Na Drzewie – harmonijna plątanina dźwięków i gatunków. Rock, reggae, ska i disco w jednym? Zespół rewelacyjnie wpisze się w radosną, wakacyjną atmosferę festiwalu.
Wszystkie aktualne informacje o festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia: https://czadfestiwal.pl/ oraz na profilu FB.
Bilety można kupić przez: https://czadfestiwal.pl/bilety-2/
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.