Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dobry występ naszych zawodników w Łodzi

10553878_1331321080218080_8907573840195690965_o (1)13 programów zaprezentowała 11-osobowa reprezentacja naszego klubu podczas IX edycji zawodów o „Puchar Łodzi”. Niezwykle duża liczba zgłoszeń, w tym także zawodników zagranicznych (m.in. z Niemiec, Włoch, Francji, Kanady, Holandii, a nawet Libanu), spowodowała, że zawody toczyły się już od wczesnego ranka przez kolejne 12 godzin.
Rozpoczęły się one od konkurencji najmłodszych uczestniczek zawodów z klasy beginners. Wszystkim konkurentkom sprostała najbardziej doświadczona z naszych młodych łyżwiarek – Zofia Szczęsna, choć były to jej dopiero piąte zawody w życiu, to pierwsze, które okazały się zwycięskie. Blisko medalowej pozycji była również Monika Kucharska, która po wyrównanej rywalizacji zajęła miejsce 4. Zaraz za nią sklasyfikowana została Zuzanna Sidor, natomiast Dominika Brzozowska, która po raz pierwszy wystąpiła na zawodach na lodowisku poza Dębicą, zajęła również wysokie 7. miejsce.
Gdy zakończyły zmagania najmłodsze dzieci, komisja sędziowska zasiadła do oceny aż 30 programów uczestniczek klasy brązowej „child”. W tym gronie znalazły się trzy reprezentantki Dębicy. Wśród nich najwyższe uznanie sędziów zyskał występ Patrycji Bieszczad, którą sklasyfikowano na miejscu 7. Czołową dziesiątkę zamknęła z kolei Natalia Flak, a jeden drobny błąd spowodował, że nie udało się tym razem znaleźć w niej Ewelinie Olechawskiej, ale wywalczone 12. miejsce w tak licznej stawce, to również bardzo dobry wynik.
Poziom zawodów jeszcze się podniósł, gdy przyszedł czas na konkurencje klasy srebrnej z udziałem Wiktorii Żurek oraz klasy złotej, w której występuje Stefan Świstak. Nasza zawodniczka po bardzo udanym przejeździe została sklasyfikowana na miejscu 2, czym po raz kolejny potwierdziła przynależność do czołówki. Stefan również doskonale poradził sobie z dobrze dysponowaną tego dnia konkurencją, ale także z zaplanowanymi w programie elementami i w trakcie dekoracji zwycięzców stanął na najwyższym stopniu podium.
Dla Wiktorii i Stefana był to wyjątkowo pracowity dzień, gdyż już godzinę po pierwszym starcie szykowali się do startu w drugiej kategorii, dynamiczniej rozwijającej się na polskich lodowiskach – novice basic „B”. Tam oboje powtórzyli swoje sukcesy z wcześniejszego startu. Stefan sięgnął po drugi puchar, a Wiktoria musiała uznać wyższość jednie reprezentantki Niemiec.
Nie zawiodła nas również Julia Czerwiec, także startująca w klasie srebrnej, ale w starszej grupie wiekowej „young adults”. Pomimo dużego nacisku ze strony konkurentek, zwłaszcza zawodniczki z Torunia, to program Julii został oceniony najwyżej, a czwarty „Puchar Łodzi” powędrował w ręce dębickich łyżwiarzy.
Na zakończenie zawodów odbywały się programy interpretacyjne. W swojej grupie wiekowej Beata Świstak ze swoim występem zajęła miejsce 5.
Pomimo zbliżającej się kalendarzowej wiosny, nasi zawodnicy nie kończą jeszcze sezonu startowego. Przed nimi jeszcze występy w Opolu i Krakowie, a także planowany dla mieszkańców Dębicy pokaz łyżwiarskich umiejętności.
Źródło: MOSiR Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.